IP adresi için manuel olarak bir ana bilgisayar adı ayarlayın (yani / etc / hosts equiv.?)


10

Bir web geliştiricisiyim ve web sitemizi yerel masaüstü makinemde geliştiriyorum. Bir android telefonum var (android 2.2 çalıştıran htc arzu). Web uygulamamızın android'de nasıl göründüğünü test etmek istiyorum. Masaüstü bilgisayarımla aynı wifi ağına bağlanabilirim, ancak web uygulamamızda birkaç sabit kodlu sahte alan adı kullanıyoruz. Ubuntu Linu7x masaüstü makinemde /etc/hostsbu etki alanı adlarını yerel IP adreslerine ayarlamak için kullanıyorum .

Bunu android üzerinde yapmak için yine de var mı? "Foo.xyz" (test alan adımız) 172.31.1.67'ye (dahili masaüstü makinem) işaret etmesini istiyorum. Telefonu rootlamadan bunu yapmanın herhangi bir yolu var mı (android telefonum artık köklü olmadığından)


Diğer makineleriniz bu IP'yi test alan adına nasıl çözüyor? Düzgün bir şekilde yapıyorsanız ve DNS'yi ağınızda dahili olarak kullanıyorsanız ve DNS'deki IP / adı diğerini işaret edecek şekilde güncellerseniz, telefonunuz dahili Wifi'nize bağlandığında dahili DNS ayarlarınızı almalı ve çalışmalıdır. .
GAThrawn

@GAThrawn Ben de web geliştirme yapmak (özellikle mobil cihazlar için olmasa da). Ortamımda, farklı sanal ana bilgisayarlarda yapılandırılmış bir dizi yerel geliştirme sitesi olması ve / etc / hosts (veya Windows equiv) aracılığıyla bunlara bağlanması normaldir. OP Linux çalıştırdığından, bir dev DNS sunucusunu yapılandırmak oldukça basit olmalıdır. Yine de bu sitenin konusunu dolaşıyoruz :)
Matt H

3
@Matt, telefondaki ayarları değiştirmekten daha iyi bir yol önermeye çalışıyordu. Ben bir sistem yöneticisiyim ve hepsinin DNS'de merkezileştirilmesini tercih ederim. Her yerde yüzlerce HOSTS dosyası, farklı adreslerde farklı isimleri gösteren, takip edilmesi gereken bir yönetim kabusu ve orijinal içerik oluşturucu dışında herhangi bir sorun giderme işlemi olduğunda büyük bir baş ağrısı ve kabus.
GAThrawn

@GAThrawn +1 'büyük baş ağrısı' için - kesinlikle :) DNS elbette daha basit bir seçenektir - OP için yararlı olması durumunda standart olmayan bir DNS sunucusu belirtme hakkındaki cevabım hakkında bilgi eklendi. "Web geliştirme yapıyorum", "... bu yüzden acını hissediyorum" demek yerine "... bu yüzden neden bahsettiğimi biliyorum" - biraz lah-de olarak karşılaştığım için üzgünüm -dah :)
Matt H

Ben bir Ubuntu çözümü isteyebilir bir windows makine için bir çözüm vardı, ne yazık ki adım adım blog yazı kaybettim. SimpleDNS kullanarak kendi ağ DNS'imi barındırabildim, bu yüzden vurmam gereken herhangi bir alan adı ve alan adı tüketen bir uygulamam vardı, bu yüzden sadece ekledim ve SimpleDNS IP adresini ağdaki dev kutusuna iletirdi. Daha sonra Android veya iOS cihazında Wifi DNS'inizi DNS'inizi çalıştıran kutunun IP adresine değiştirin;
Markive

Yanıtlar:


6

Firefox Mobile HTTP proxy'lerini desteklediğinden, farklı bir oluşturma motoru olsa da, en azından arayüzünüzün küçük bir dokunmatik ekranda nasıl performans gösterdiğini anlayabilmelisiniz. Gizli yapılandırma bölümüne nasıl gideceğiniz aşağıda açıklanmıştır - http://support.mozilla.com/en-US/questions/758279

Varsayılan tarayıcı Gingerbread'te proxy desteği içerir (bu size ve köklenmemiş Desire'nuza şu anda yardımcı olmasa da, HTC yakında Gingerbread'e bir OTA güncellemesi sunmalıdır veya sizi telefonunuzu köklendirmeye ve yeniden yanıp sönmeye teşvik edebilir).

(Bunların her ikisi için de, foo.xyz alan adınızı sunabilmesi için ağınızda bir proxy yapılandırmanız gerekir)

Son olarak, her zaman Android SDK'nın emülatörünü kullanabilirsiniz . Performans acı verici bir şekilde yavaş olacaktır, ancak en azından aynı oluşturma motorunu çalıştırırsınız.

Düzenleme: GAThrawn yukarıdaki yorumlarda belirtildiği gibi, muhtemelen ağınızın varsayılan DNS sunucusunda veya geliştirme DNS sunucusunda DNS girişlerini kullanarak istediğinizi başarabilirsiniz. Telefonunuz wifi ağınızın varsayılan DNS sunucusunu alır veya Ayarlar> Kablosuz ve ağlar> Kablosuz ayarları> Menü yazılım tuşu> Gelişmiş aracılığıyla belirli bir şeyi değiştirebilirsiniz.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.