Varsayılan tarayıcıda bir web sayfasının yenilenmesini zorla?


22

Web sitesi geliştirme yapıyorum ve uzaktaki bir sunucudaki dosyaları (örneğin CSS) değiştiriyorum. 2.2 android telefonumda (HTC Desire) nasıl göründüğünü görmek için test ediyorum. Yaptığım yeni değişiklikleri görmek için sayfayı yenilemek istiyorum. Menü çubuğundaki yenile düğmesine basabilirim, ancak önbelleğe alınabileceği için bana her zaman yeni sayfa gösterdiğine ikna olmadım.

Yine de web tarayıcısındaki web sayfasını yenilemeye zorlamak için var mı? Firefox'ta Shift+ gibi bir şey F5?


3
Genelde bu tür durumlarda yaptığım şey (masaüstü tarayıcıda bile), önbelleğe alınmış bir sürüm kullanmadığımı kontrol etmek için gerçekten belirgin (tüm arka planı çirkin maviye çevirmek gibi ) değişiklikler yapmaktır .
Yalan Ryan

5
Bunu bir cevap olarak göndermeyeceğim, çünkü çok dolambaçlı ... ancak pencereyi kapatabilir, Menü -> Diğer -> Ayarlar bölümlerine girebilir ve önbelleği temizleyebilirsiniz.
Matthew

Android merkezli bir çözüm değil, fakat harici olarak bağlanmış dosyaların (CSS, JS, resimler vb.) Önbelleklenmemesini sağlamanın bir yolu, her sınama sırasında dosyaları yeniden adlandırmak. Örneğin, "homepage.css" olarak kaydetmek yerine, "homepage-2.css" veya "homepage20110707A.css" olarak kaydedin ve HTML'nizdeki bağlantıları güncelleyin. Son dağıtımınızdan önce bunları daha basit bir şeyle yeniden adlandırabilirsiniz. Bir tür acı biliyorum. Ama işe yarıyor.
Joshua Carmody

Yanıtlar:4

Hızlı bir çözüm değil, ancak bu her zaman sunucudan tüm kaynakların yeniden yüklenmesini zorlar (sunucunun kendisi de çıktı önbellek ayarlarınıza bağlı olarak sayfaları önbelleğe alabilir):

  1. Menü butonu
  2. Ayarlar
  3. Önbelleği temizle
  4. OK tuşuna basın, Ayarlar menüsünden çıkın
  5. Menü çubuğundaki yeniden yükle butonu ile tekrar yükle

**

(Android 2.3'ten adımlar; diğerleri benzerdir)


2

Bunun "Masaüstü Görünümü" ne geçtiğini ve etkin bir şekilde yeniden yüklendiğini buldum.

  • Menü butonu
  • Masaüstü Görünümü [onay kutusu]

bu bir kez yeniden yüklenir, ardından onay kutusundaki işareti kaldırın ve görünüm güncellendi!


1

Wifi üzerinden yenilediğimde tamamen yenileneceğini fark ettim, ancak hücresel üzerinden yenilediğimde bunu yapmaz. Bu Android yerli tarayıcı ve Opera mobile ile birlikte. android ile LG Thrill'de 2.2.2. Belki senin için işe yarar.


1

Stil sayfasını doğrudan URL'siyle başka bir sekmeye yükleyin ve yenileyin. Orada yansıyan değişiklikleri görürseniz, web sayfanızı yenilediğinizde yüklenen önbellek sürümünü de değiştirir. Bu da Dolphin’de çalışır.

Klavyeyi takarsanız, masaüstünde olduğu gibi shift tuşuna basıp yeniden yükleyebileceğinizi de buldum. Ama emin olmak için yukarıdaki değişiklikleri görmeyi tercih ederim.


0

Samsung Galaxy S2'mde F5'in böyle bir yenilenmesini sağlayabiliyorum:

Start default browser
Press menu button
Click 'More'
Click 'Settings'
Clear Cache, Clear History, Clear all Cookie Data.

Ardından tarayıcıyı durdurun ve yeniden başlatın.-1

Eğer köklü iseniz, CyanogenMod'u yükleyebilirsiniz.

Bu, siteleri telefonunuza önbelleğe almaması gereken gizli bir modla gelir .

Eğer köklü değilseniz bir başka kusurlu çözüm tarayıcınıza gitmek, adres çubuğuna 'about: debug' yazın ve 'Go' tuşuna basın. Ardından ayarlarda önbellek boyutunu en az 100kb olacak şekilde aşağıya indirin.


Gizli mod, geçerli oturumun isteklerini yine de önbelleğe alır. Bu nedenle yenileme gereksinimlerinize bağlı olarak bu bir çözüm olmayabilir.
Mufasa

Bunu sınırlamak için kalıcı bir ayar yapmak kötü bir fikirdir; geri almayı unuttuğun zaman ne olacak? Her şey yavaşlar ve nedenini bilmiyorsun. Ayrıca, yenilemek istediğinizi hala küçük 100kb ayarına uyan ne olur?
Mufasa
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.