Durum çubuğundaki bağlantı simgeleri beyaz / gri olduğunda ne anlama geliyor?


68

Nexus S cihazımın durum çubuğundaki bağlantı simgeleri (Veri, Mobil Sinyal, Wifi) normalde yeşildir, ancak bazen beyaz olurlar. Hala bir sinyalim var ve telefon rehberlerini / metinleri alabildiğim için bunun ne anlama geldiğini çözemiyorum.

Hepsi hep aynı, örneğin hepsi beyaz veya hepsi yeşil. Android 2.3.4'tayım.


Hmm. Acaba bu EDGE 3G ile HSPA 3G arasında geçiş yapıyor mu?
Matthew

Kişisel deneyimlerime göre, siz arka plan servislerini kullanmadığınızda beyazlaşıyor gibi görünüyorlar? Bu CM7'de bir Droid1 ile, gerçek bir fikrim yok ve aynı şeyi kendim de merak ediyordum
Bryan Denny

@Matthew: Muhtemelen hayır çünkü Birleşik Krallık'ta başıma geldi, çünkü biz sadece (AFAIK) 3G ye sahibiz. Yardımcı olursa, yeni bir kablosuz ağa kaydolurken petek üzerinde gerçekleşir. Belki de bir sinyal kesintisinden sonra yeni bir kuleye kaydolmak olabilir? (Bu bir bağlantı tipi değişikliği ile çakışabilir.)
syntheticbrain

2
CM7'yi çalıştıran bir Droid'im var ve bunun sadece temalardaki bir renderleme arızası olduğunu düşündüm. Bunun aslında işe yarar bir şey belirtmenin anlamı olduğunu bildiğim için memnunum.
yeni_kullanıcı

1
Zencefilli droid x üzerinde maviden beyaza (yeşil yerine beyaza) geçiş yaparlar. Bunun bir renderleme sorunu olduğunu da düşündüm. Bilmek güzel.
Alex B,

Yanıtlar:


59

Senkronizasyon hizmetleri ve benzerleri için şu anda Google’ın sunucularıyla iyi bir bağlantınız olup olmadığı ile ilgili. Android 2.3 Kullanıcı Kılavuzunun 27 sayfasından :

Telefonunuza eklenmiş bir Google Hesabınız varsa ve telefon, Google hizmetlerine bağlıysa, Gmail'inizi, Takvim etkinliklerinizi, rehberinizi, ayarlarınızı yedeklemek için vb. Senkronize ettiğinizde yeşil olur. Bir Google Hesabınız yoksa veya örneğin, İnternete bağlı olmayan bir Wi-Fi şebekesine bağlıysanız, ağ simgeleri beyazdır.

Neden bazen yeşil ve beyaz arasında ileri geri sıçradığından emin değilim. Telefonumda farkettim ama her şey yolunda gidiyor (CyanogenMod kullanıyorum, yine de bununla ilgisi var). Yeşil de şu anda eşitleme eyleminde olduğu anlamına gelebilir, ancak bence belgedeki ifadeler biraz belirsiz.

Petek veya Dondurmalı Sandviç durumunda, renkler yeşil / beyaz yerine mavi / gridir, ancak yine de aynı anlama gelir .

Düzenleme: İlgilenenler için, diğer dillerde kullanım kılavuzuna linkler . Yukarıdaki İngilizce versiyonudur.


1
Sanırım bu benim alacağım kadar iyi bir açıklama, normalde dışarı çıktığımda oluyor, bu yüzden sinyalimin çok iyi olmadığı durumlarda olduğunu sanıyorum.
Dunhamzzz

Ah, bu yüzden haklıydım. Arka plan hizmetlerini kapatma == Google ile bağlantı yok == beyaz simgeler
Bryan Denny

@Bryan: Evet, bence tam olarak bu konuda haklısınız.
eldarerathis

Bunun eski bir yazı olduğunu biliyorum, ama deneyimlerimi burada sorgulamak istiyorum. Bir Droid RAZR'ım var ve ev WIFI’nden uzaktayken veri bağlantısını sık sık kaybettiğimi farkettim. Simgeler (4G ve taşıyıcı sinyali) beyaza döner ve hala çubuklarım olmasına rağmen, tekrar maviye dönene kadar hiçbir veri bağlantım yok. Sinir bozucu kısım, bazen hareket etmese bile, ileri geri gidip gelmeye devam etmesi. Buradaki cevap iyi bir açıklama gibi görünse de, neden hiçbir bağlantı alamadığımı ya da neden olduğunu gerçekten cevaplamıyor.
vertigoelectric

"Telefon Google hizmetlerine bağlı" nın teknik açıdan anlamı nedir?
Brezilyalı Adam

1

Ben sadece 3G ile aynı problemleri yaşamaya başladım. Telefonu bir hafta önce yeni aldım ve henüz Android özellikli telefonu tanımadım. Ancak, yaşadığım son sorun telefonumun hafızamın düşük olduğunu söylemekti.

Yeni SD kartlar araştırıyordum, ancak SD kartta yaklaşık 4GB ücretsiz olduğumu ve tam dolu bir telefon olduğumu fark ettim. Yapabildiğim tüm uygulamaları SD karta taşıdım ve şimdi telefonumda 100MB ücretsiz. Şimdi 3G ve çubuklar yeşil. Telefonda onları çalıştırmak için yeterli bellek olmadığında Google Senkronizasyon servislerinin (dolayısıyla beyaz logoları) kapattığını düşünüyorum. E-postam da senkronize edilmedi.

Hikayenin ahlaki: Yeşil çubuklarınız yoksa, telefon hafızanızı kontrol edin. Uygulamaları silin ve / veya bunları SD kartınıza taşıyın. Şimdi mükemmel çalışıyor.


2
Cihazın hafızası tükendiğinde senkronizasyon servislerinin kapalı olması makul olur. Ancak, bunun yalnızca telefonun RAM (çalışan hafıza) için geçerli olduğunu unutmayın. Uygulamaları kalıcı bellekten silmek - SD kart veya dahili - bu konuda hiç yardımcı olamaz.
Erik,

% 100 doğru değil. Google yardımının yazdığını unutmayın : Google Takvim (ve diğer uygulamaların yanı sıra), dahili depolama alanı düşük olduğunda otomatik olarak senkronize edilmeyecektir . (benimkine vurgu yapar). Not: "dahili depolama", "RAM" değil .
Izzy
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.