Uygulamaların SD kart içeriğini silmesine izin verme


13

İki farklı cihazda Android sürüm 5.0 var ve her ikisinde de, SD kartta depolanan herhangi bir kullanıcı içeriğini (örn. Fotoğraflar, müzik) silersem kaldırılıyor gibi görünüyor, ancak anlar daha sonra olduğu gibi yeniden görünüyor.

Bunun yeni işletim sistemi sürümü gelişmiş güvenliğinin bir parçası olduğuna inanmaya yönlendirildim, ancak bir şeyi sildiğimde silinmiş olarak kalması için bunu durdurabileceğim bir yol var! Şu anda bunu sadece bilgisayarımdan USB ile yapabiliyorum.


SD karttaki içeriği silmek için hangi Uygulamayı kullanıyorsunuz?
Dylan Yaga

@DylanYaga SD Maid Pro, SanDisk Memory Zone ve ayrıca yerel dosya yöneticisini kullandım (biri Samsung diğeri LG'dir).
Matt_Roberts

Yanıtlar:


11

4.4'ten beri "WRITE_EXTERNAL_STORAGE" izni artık ikincil (harici) sdcard'a WRITE erişimi vermiyor. (Bu basitleştirilmiş bir açıklamadır, 4.4 bu değişikliği zorlamamıştır.)

Bunun için gerekli izin ("WRITE_MEDIA_STORAGE") yalnızca sistem uygulamaları tarafından kullanılabilir.

5.0 olduğundan Androids depolama sağlayıcı sistemi üzerinden yazma erişimi elde etmek mümkündür, ancak bu geliştirici tarafından uygulanmalıdır.

  • Yerel dosya yöneticisi uygulaması harici sdcard'a yazabilmeli, "WRITE_MEDIA_STORAGE" izni isteyip istemediğini kontrol etmelidir.
  • SD Maid, sistem depolama sağlayıcısı aracılığıyla bir sonraki güncellemenin (3.1.2.0+) silinmesini ve yeniden adlandırılmasını destekleyecektir .
  • SandDisk Bellek Bölgesi'ni bilmiyorum.

Teşekkürler, bu sorunu netleştirdi - SD Maid'in bir sonraki güncellemesi için yaşasın! Kök seçeneğinden aşağı inmeye istekli olsaydım, bunun seçilen uygulamalar için düzeltilebileceğini varsayıyorum, ancak cihazlarım çok yeni, bu yüzden henüz risk almak istemiyorum.
Matt_Roberts

1
Cihazınızı köklendirirseniz, onu destekleyen uygulamalar (örn. SD Hizmetçi) kısıtlamayı aşmak için doğrudan kök kullanabilir. Alternatif olarak, 4.4 ile getirilen kısıtlamaları geri almak için root erişimini kullanabilirsiniz. Temel olarak ROM izin sisteminizi biraz değiştirirsiniz, otomatikleştiren uygulamalar vardır, bu etkili bir şekilde başa çıkamayan tüm uygulamaların 4.4'ten önceki gibi davranmasına izin verir.
karartmak

@darken bunu nasıl yaparım? Çevrimiçi talimatlar içeren bir makale var mı? Bunu yapmak için bir uygulama? (Ben zaten
köklüüm
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.