YouTube videolarını oynattıktan sonra önbelleğe almanın bir yolu var mı?


11

Bir HTC Desire cihazım var ve varsayılan YouTube uygulaması ilk kez oynatıldıktan sonra videoyu önbelleğe almıyor. İkinci oynattığınızda, aynı videoyu ikinci kez indirir, ancak videoyu bellek kartında önbelleğe almak istiyorum.

Bunu varsayılan YouTube uygulamasıyla yapmanın bir yolu var mı? Değilse, böyle bir şey yapabilen bir üçüncü taraf uygulaması var mı?


Bu sorunun tüm aşağı seçmenleri ve @Chance düşünen herkes için: her bilgisayar youtube videolarını önbelleğe alır ve siz de tarayıcının sekmesini kapatana kadar 1000000 kez izleyebilirsiniz. İndirme ile ilgili sorunlar nerede?
Narek

Android istemcisinin kısmen masaüstü davranışından farklı olması mümkündür, çünkü android etkinlik yaşam döngüsü bir "oturum" duygusu olmadığı anlamına gelir - önbellek dosyalarını temizlemeyi nasıl / ne zaman bilmesi gerekir, ki bunlar sıradan kullanıcıların muhtemelen bulmak? En son herhangi bir şey görüntüledikten 10 dakika sonra temizleme görevini çalıştırabilmesi için bir zamanlayıcı ayarlayın?
Chris Stratton

Yanıtlar:


2

Google'ın YouTube uygulaması, abone olduğunuz bir kanalda veya "daha sonra izle" listenizde olan videoları önceden yükleme seçeneğine sahiptir. Bunu test etmedim, ancak ilk kez izledikten sonra bir süre önceden önbelleğe yüklediğiniz bir videoyu tutacağını düşünüyorum.


Yanıt gönderildikten kısa bir süre sonra bu seçeneği kaldırdılar. Geri gelmesi gerekiyordu, ancak sunum yaşadığınız yere göre sahnelenebilir. Görünüşe göre Hindistan birinci olacak çünkü bir videoyu hücre ağı üzerinden çekmek iyi bir çözüm değil.
James B

1

Mobil cihazlardaki bellek kısıtlamaları nedeniyle videoların önbelleğe alınmadığını düşünürüm.

Yazılım geliştiricileri, kullanıcıların büyük çoğunluğu için çalışan yazılımlar tasarlamalı ve uygulamalıdır. Belki de akıllı (cihaz agnostik) bir önbellek işlevi eklemek, şu anda uygulamak istedikleri işlevselliklerin üstünde değildir.


1
-1, telefon oynatılırken videoyu önbelleğe alabilirse, kullanıcı uygulamadan çıkıncaya veya farklı bir video görüntüleyene kadar video bittikten sonra önbelleğe alınabilir.
Matthew,

Şu anda tüm videoyu önbelleğe alan herhangi bir cihaz bilmiyorum, tanıdığım cihazlar bir okuma yapıyor. Arabellek boyutundan daha fazla ileri atladığınızda, tekrar arabelleğe almalıyım. Geri atladığınızda, tekrar arabelleğe almam gerekiyor. Farklı davranan herhangi bir cihaz biliyor musunuz?
bjoernz

YouTube uygulaması bildiğim kadarıyla cihaza özgü değil. Bir videoyu başlatabilir, yüklenirken duraklatabilir ve daha sonra arabelleğe almadan videonun herhangi bir bölümüne atlayabilirim.
Matthew,

Cihazımda (Froyo ile Samsung Galaxy S) YouTube uygulaması geleceğe sadece 20 saniye tamponluyor.
bjoernz

Bu ilginç ... Froyo ile bir Galaxy S Vibrant'ım var. YouTube uygulamasının en son sürümüne sahip misiniz?
Matthew,
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.