Telsiz olarak 2 android telefonu kullanabilir miyim? (internet olmadan!)


61

2 (veya daha fazla) android telefonu walkie-talkie olarak kullanmak istiyorum (yani birbirleriyle internet / sesli aramaya ihtiyaç duymadan konuşurlar).

Elbette bu WiFi ile çalışmalı, çünkü bu uygulama için Bluetooth veya USB bağlantısına sahip olmak pek mantıklı değil.


19
O değil. İki android telefon arasında geçici bir bağlantı kurarsam, wifi kullanıyorum ancak internet kullanmıyorum.
michelemarcon

4
Bir tür tangental: o zaman birbirinizle konuşmaya yetecek kadar yakın olmaz mıydınız? Sanırım bir duvar veya başka bir şeyle ayrılmış olabilirsiniz, ancak geçici bir ağın aralığı muhtemelen çok büyük olmayacak ...
eldarerathis

5
@michel: fakat aynı wifi altındaysanız, iki telefon arasında geçici bir bağlantı kullanmıyorsunuz, ancak üçüncü bir tarafa güveniyorsunuz. Ayrıca, telefon söz konusu olduğunda, geçici ve diğer wifi arasında bir fark yoktur. Her iki durumda da wifi üzerinden TCP / IP kullanıyorsunuz. Tek fark bağlantınızın zarar görmesidir.
Nathan Fellman

6
@Nathan: Evet, ama yine: wifi! = İnternet ve wifi aralığı geniş alanları kapsayabilir, bu yüzden sorum ilginç.
michelemarcon

4
@Mattew Asıl sorun, kablosuz / sabit hatsız ve internet olmadan. Birisi bir odaya hapsedilmişse ve dışarıda konuşmalıysa? İnternet kapalı / kullanılamaz / pahalı ise ne olur? Wifi'ımı KENDİDİR ve internet üzerinden yayın yapmak istemiyorsam? Ses verilerimin güvenilmeyen ağ üzerinden geçmesini istemiyorsam ne yapmalıyım?
michelemarcon

Yanıtlar:21

BobFlemming bahsettiği projedir Serval proje ve onlar da vardır heyecan . Android uygulama yakında görünüşte satışa sunulacak.

Düşündüğümden dolayı, youtube bağlantısı üzerinden bulmak tamamen kolay değil ve twitter hesabının sitede reklamı yapılmadığını söyledi. Ayrıca henüz + 1'leyemiyorum veya yorum yapamıyorum bu yüzden cevap olarak ekliyorum.

1

WiFi Walkie Talkie uygulamasını kullanmaya başladım . Flaş yolunda pek bir şey yok ama son derece basit çalışıyor.

Bonus olarak açık kaynaklı ve reklamsızdır.


"veya bir cihazda mobil erişim noktası oluşturun ve diğer tüm cihazları bu erişim noktasına bağlayın."
Endolit

0

Wifi Walkie Talkies buldum ücretsiz bir uygulama. Karısı ve çocuklarıyla konuşmak için evin ve bahçenin etrafını kullanırım.

Herhangi bir veri, arama veya metin izni kullanmaz, sadece ev / ofis wifi üzerinde çalışır. Sadece çalıştığı bir şeyi yapılandırmanıza gerek yok .. Test edin ve Android ve Backberry Z10.


1
Bu internet bağlantısı olmadan çalışıyor mu? Cevabınız (ve uygulama açıklaması) geçici bağlantılarla mı çalışacağını veya tam internet erişimi gerektirip gerektirmediğini belirtmez.
Stephen Schrauger

Wifi Walkie Talkie uygulamasına atıfta bulunduğunuzu sanmıştım ve sadece çalışan bu uygulama için puan kazandınız. Ancak, bu yayın farklı bir uygulamayı teşvik ediyor.
palswim

-2

Marketplace'te birçok bas-konuş uygulaması var, ancak hepsi bir İnternet bağlantısı gerektiriyor. Bildiğim kadarıyla, Android geçici WiFi bağlantılarını desteklemiyor.


1
Android, asılsız WiFi bağlantılarını kökten desteklemiyor (sistem kitaplığında açıkça kontrol edilmesini engelleyen tek şey, bu nedenle köklü telefonlar ve CyanogenMod gibi özel ROM'lar destekliyor), ancak yönetilen bir geçici ağ oluşturabilirsiniz bağlantıları da Android ve AP olmayı destekler.
Jan Hudec
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.