Bildirim alanındaki Sistem simgeleri gizlensin mi?


9

Bildirim alanından sistem simgelerini kaldırmanın güvenilir bir yolunu bilen var mı? (Köklü, varsayılan ROM) Optimus T üzerinde daha küçük bir ekranım var ve bazı sistem bildirimi simgelerini gereksiz buluyorum. Kendim yapmak yerine bir uygulama bulmayı tercih ederim, her zaman bir metin düzenleyicide çerçeve parçalarını el ile değiştirme konusunda gerginim.

Örneğin, tam zamanlı çalışıyorum ve telefonumu çalar saatim olarak kullanıyorum. Cihazımın ömrü boyunca alarm ayarlayacağım. Alarmım olduğunu söyleyen bir simgeye ihtiyacım yok.

Ayrıca, kulaklıkların cihaza takılı olup olmadığını bilmem gerekmiyor. Cihazıma takılılarsa, kulaklarıma takılılar ve ekran alanı kaplamıyorken daha kolay bir gösterge.

Son olarak, telefonumu titretiyorum. Telefonumun asla çalmasını istemem çünkü birisiyle konuşursam ve telefonum kapanırsa, cevap verirsem, yüz yüze konuştuğum kişilere kaba davranırım. Cevap vermezsem, konuştuğum kişi bir çağrıyı açıkça görmezden geldiğimi bilir; Beni ararlarsa endişeliyim, cevap vermediğimi düşünürler çünkü aynı şeyi yaptım. Titreşimde, hangi çağrıları cevapladığımı / görmezden geldiğimi bilen tek kişi benim.

Bildirim alanındaki bu sistem simgelerini kapatmama izin veren bir uygulama bilen var mı?

Yanıtlar:


1

İşte bu nasıl yapılacağına ilişkin XDA üzerinde mükemmel bir iplik gerçekten zor yoldan (ile, elle de-derleme ve recompiling çerçeve.) Son derece tavsiye ederim değil farklı bir dosyaları dayanmaktadır çünkü bu iş parçacığı farklı mods yanıp sönen cihaz. Ayrıca, oynatacağınız dosyaları yedeklemek de bir zorunluluktur.

Bunu yapabilen herhangi bir üçüncü taraf uygulaması bulamadım. Bu mod, çok aygıta özgü sistem dosyalarında düzenlemeler gerektirdiği için olabilir.


Korktuğum şey bu, ben de tökezledim ama bu dosyaları kendim değiştirme konusunda çok isteksizim. Bu değişiklikleri benim için düzgün / güvenilir bir şekilde yapabilen bir uygulama olmasını umuyordum. Ama bu gittikçe daha az olasılık gibi görünüyor ...
Corey Ogburn

Her zaman bu iş parçacığına girebilir ve belirli services.jar dosyanızı düzenlemenize ve yeniden derlemenize yardımcı olması için bir tür ruh isteyebilirsiniz (dilenmek, rüşvet). :)
Chahk

1
Yapmalarına izin vermektense kendim yapmayı tercih ederim. Ben bir yazılım geliştiricisiyim. Büyük sistemlerde çalıştım, bu yüzden onları değiştirmek için sağlıklı bir korku / saygım var. Öte yandan, sistem olduğu kadar karmaşık olduğu için, telefonumu başka birisine yapması için güvenmiyorum. Ben düşüneceğim ve kendim yapabilirim ...
Corey Ogburn
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.