Sertifika Yüklenemedi


13

Bu sertifikayı bir Google Nexus 7 tablete yüklemeye çalışıyorum .

Sertifika dosyasını (Win7x64'ten) dahili belleğine kopyaladım ve yüklemek için bir dosya yöneticisinde açtım. Bu yordam, sertifikanın (yenisini yüklemeye çalışmadan önce aygıtta kaldırdığım) önceki (artık süresi dolmuş) sürümü için çalıştı.

Ancak, bu yeni sertifika için aşağıdaki mesaj görüntülenir:

Sertifika dosyası okunamadığı için yüklenemedi.

Aynı dosya, tableti bağladığım bilgisayardaki çeşitli sertifika depolarına kusursuz bir şekilde yüklenebilir (bu nedenle indirilen dosya bozuk değildir). Dosyayı birkaç kez tablete kopyaladım ve her zaman aynı sonuçla tekrar denedim (bu nedenle, kopyalanan dosya muhtemelen bozuk değildir).

Tabletin ilk önce Android 4.4.4 sürümü vardı, sonra Android 5.0.2'ye geçtim. Her iki sistemde de aynı hata mesajını alıyorum.

Sertifika sağlamaktan sorumlu yöneticiler şu ana kadar bu tür raporlar almamışlardı ve sertifika, farklı türdeki Android cihazlarda diğer kişiler için kusursuz bir şekilde yüklenmiş gibi görünüyordu.

Web'de pek çok ilgili sorun bulamadım; hata mesajı için googling hızla bu mesajı belirten yerelleştirme kaynak dosyalarına yol açtı (genellikle kullanıcıların bir hata mesajı ile karşılaşma sıklığına ilişkin kötü bir işaret). En umut verici bağlantılar hala çıkmaz gibi görünüyor:

 • Hata iletisi bir Forum gönderisinde belirtilir , ancak tek tepki hmm gibi görünüyor ... bunun ne olduğundan emin değilim. Buna bakacağım (Aralık 2013'ten itibaren). Bu konu için herhangi bir takip bulamadım ve iş parçacığının geri kalanı ilgisiz sohbet gibi görünüyor.
 • Mart 2014'ten itibaren aynı iletiye işaret eden açık bir SO sorusu var ("Android Moto G" olarak adlandırılan bir şeye atıfta bulunsa da), ancak şu ana kadar hiç kimse yanıt vermedi.

Dolayısıyla, sorularım:

 • Hata mesajı gerçekte hangi konuya işaret ediyor?
 • Sertifika dosyasını nasıl yükleyebilirim?

EDIT: İşte sertifika cihazdaki bir dosya yöneticisi uygulamasında açmaya çalıştığınızda ne olur günlük çıktısı:

I/ActivityManager( 540): START u0 {act=android.intent.action.VIEW dat=file:///storage/emulated/0/Download/infcacert.crt typ=application/x-x509-ca-cert flg=0x10000000 cmp=com.android.certinstaller/.CertInstallerMain} from uid 10083 on display 0

E/ActivityManager( 540): Invalid thumbnail dimensions: 720x720

I/ActivityManager( 540): Start proc com.android.certinstaller for activity com.android.certinstaller/.CertInstallerMain: pid=11644 uid=10008 gids={50008, 9997} abi=armeabi-v7a

E/CertInstaller(11644): Failed to read certificate: java.io.FileNotFoundException: /storage/emulated/0/Download/infcacert.crt: open failed: EACCES (Permission denied)

D/OpenGLRenderer(11644): Render dirty regions requested: true

D/Atlas  (11644): Validating map...

I/Adreno-EGL(11644): <qeglDrvAPI_eglInitialize:410>: QUALCOMM Build: 10/28/14, c33033c, Ia6306ec328

I/OpenGLRenderer(11644): Initialized EGL, version 1.4

D/OpenGLRenderer(11644): Enabling debug mode 0

I/ActivityManager( 540): Displayed com.android.certinstaller/.CertInstallerMain: +362ms (total +453ms)

V/RenderScript(11644): Application requested CPU execution

V/RenderScript(11644): 0xa330c400 Launching thread(s), CPUs 4

D/TaskPersister( 540): removeObsoleteFile: deleting file=7_task.xml

D/TaskPersister( 540): removeObsoleteFile: deleting file=7_task_thumbnail.png

Kritik kısmı java.io.FileNotFoundException gibi görünüyor : /storage/emulated/0/Download/infcacert.crt: açık başarısız oldu: EACCES (İzin reddedildi) . Bu mesajı anlamıyorum - diğer dosyaları cihaza, sertifika dosyasıyla yaptığım gibi başarıyla kopyaladım ve açtım. Ayrıca, bu dosya izinlerini Windows Gezgini ile aygıta kopyalarken nasıl düzgün bir şekilde ayarlayabilirim?


Eğer adb hakkında bilginiz varsa, sertifikayı yüklemeye çalıştığınızda logcat çıktısının bir kopyasını sunabilirsiniz. Tost almadan hemen önce bazı günlükleme var gibi görünüyor. grepcode.com/file/repository.grepcode.com/java/ext/…
Morrison Chang

@MorrisonChang: İlgili günlük çıktısını ekledim. Nasıl yorumlanacağından emin değilim (bu özel durumda - farklı koşullar altında, istisna tamamen açık olacaktır) veya daha doğrusu, sorunu nasıl çözeceğim.
Kullanıcı Başlangıç ​​Stgt

Yanıtlar:


28

Sadece aynı sorunu vardı.

Git Settings> Security> Install from storage.
Sertifika dosyanızı bulun ve yükleyin.

Düzenleme: Tercihiniz
yerine (örneğin, API-19 öykünücüsünü kullandığınızda görüntülenen budur), ek bir adım gerekir. Bu durumda etkinlik gösterir sadece Çünküvebasit bir şekilde olmadan menüler sdcard sertifikayı almaya. Benim için çözüm, sertifikayı masaüstümün yerel web sunucusuna koymaktı (örneğin mongoose ). Sonra (emülatörde) Web dizinini açmak için stok tarayıcıyı kullandım, sertifikaya dokundum (aşağıya bakın) ve seçtim. Dosya indirilir ve İndirilenler görünümünde gösterilir ve dosyayı başarıyla seçebilirsiniz.Install from storageInstall from SD cardRecentDownloads
Save link

bağlantı ekran görüntüsünü kaydet


9

Başka bir uyarı: Ayarlar> Güvenlik> Nexus 7, Android 5.0.2 cihazımdaki depolama alanından bir sertifika yüklerken Dahili Depolama ile dosyaya gitmek zorunda kaldım :

Dahili Depolama ile Gezinin

İçin kısayol ile dosyayı seçmek için çalışılıyor İndirme vermedi değil çalışır.


Bunu nasıl yaptığınızı açıklar mısınız? Demek istediğim, Dahili Depolama ile bir dosyaya nasıl gidersiniz?
Alex Lipov

@AlexLipov Bir ekran görüntüsü ekledim, umarım açıklar.
kynan

TEŞEKKÜR EDERİM! Saçlarımı bu genymotion 5.0.0 nexus cihazında çekiyordum.
Dylan Pierce

Yine de Pixel'deki Android P'de yapmak zorundaydım. Pixel'e gitmek zorunda kaldım, daha sonra dosyaları kabul etmeden önce en üst düzey İndirmeler'i kullanmak yerine İndirmeler'e gidin.
Jonah
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.