Medya oynatılmadığında medya ses düzeyini nasıl değiştirebilirim?


22

Bazen (yakın) bir sessizlikte oyun oynamak istiyorum ve arka plan müziğini insanları rahatsız etmek istemiyorum. Ses seviyesi düğmelerini kullanırsam, ses seviyesi yerine zil sesi seviyesi değişir. Zaten oyunda olduğumda, ses düğmeleri arka plan müziğinin ses seviyesini değiştiriyor, ama çok geç oldu.

Uygulamaları / oyunları başlatmadan önce, medya hacmini ana ekrandan sevdiğim bir seviyeye değiştirmemin bir yolu var mı?


Ayarlar-sesler-medya birimine giderdim, ancak 2.2 güncellemesinden bu yana bu özellik yok olmuş gibi görünüyor. Yeni taşındığını düşünüyorum ama hiçbir yerde bulamıyorum. Nereye gittiğine dair bir fikrin var mı?

Cyanogenmod 12.1 veya 13, ses düğmelerinin her zaman multimedya ses düzeyini (ayarlar, düğmeler, kontrol zil sesini) kontrol etmesini sağlama seçeneğine sahiptir ve bu benim için bir cankurtarandır.
Lanet Sebzeler

Yanıtlar:


12
  1. Settings > Sound > VolumeMedya ses seviyesine gidip 0'a kadar düşürebilirsiniz .

  2. AutomateIt cihazını kulaklık takılı olmadığı sürece Sesi Kapatmak için kullandım .

  3. Eskiden yaptığım bir hack, sesini kısıncaya kadar sadece hoparlör deliğini kapatmak.


1
Güzel cevap! (1) fazladan bir uygulama olmadan kullanılabilir ve (3) sadece
harikaydı

4

AOSP Android 6.0 Marshmallow'da, bu özellik işletim sistemine entegre edilmiştir.

Gönderen Cep tiftik bir makale ,

Android 6.0 Hatmi: Ses seviyesi kontrolleri

Lollipop'un biraz haywire gittiği yerlerden biri hacmindeydi ve bu yeni bildirimleri kontrol ediyordu. Bu yeni fangled ses kontrolleri, Lollipop'taki Android cihazlarda dalgalanmalar göndermiş ve o zamandan beri de herkes tarafından ve bunlarla sınırlı kalmıştır.

Android 6.0 Marshmallow'da bunlar değişti. Yaşasın!

Sesi kısmak veya azaltmak, ses denetleyicisini açar ve açılır bir ok zil sesini, alarm sesini ve ortam sesini bağımsız olarak değiştirmenize izin verir. Bu, yatağa başlamak üzere olduğunuz oyunun açılır açılmaz müzik çalmayacağından emin olabilirsiniz.

Android 6.0 genişletilmiş ses seviyesi kontrolü

Görüntü TrustedReviews izniyle


1
Ne can sıkıcı olmasıdır bazen açılan ben kulaç yapamam nedenlerle, gösterilmez. Bunun neden olduğu hakkında bir fikrin var mı?
Markrian

3

Tasker'ınız varsa , medya hacmini bir WiFi ağının yakınlığına ve diğer birçok koşullara göre ayarlamak için kullanabilirsiniz. Ofis WiFi aralığında (ortam zil sesini uygun bir düzeye ayarlamak gibi) medya ses seviyesini 1 olarak ayarlamak için benim yapılandırdım. Hareketleri tetikleyici olarak da yapılandırabilirsiniz, ancak bunu denemedim.


3

Bazı donanım yazılımlarında (örneğin Xperia Z serisi, WanamLite Jellybean ROM), donanım ses seviyesi tuşlarına bastığınızda, yanında bir ayar simgesi olan bir kaydırıcı açılır. Bu ikona dokunulduğunda, Medya Ses Seviyesinde değişiklik yapabilirsiniz:

Jellybean yöntemi

Resmi daha büyük görmek için üzerine tıklayın.


4
Standart ses kontrol kutusu değildir ve OEM'e özgü olabilir veya yalnızca özel ROM'larda bulunabilir. Dolayısıyla bu tüm telefonlar için işe yaramayabilir.
k1chy

@ k1chy, gerçekten mi? Bu yüzden hala vanilya Android 4.1 ayarlarına gitmek için gerekli? Bu ekran görüntüsü aslında WanamLite ROM'dan, ancak aynı özelliğin Jellybean stokunda olduğunu sanıyordum.
Tim Rae

Evet. Stokta 4.4 (Nexus 5) bile aynı şekilde. Özel ROM'lar, ancak yaş için genişletilebilir ses kontrolü var.
k1chy

S4'ümde benim için çalışıyor! Tam olarak aradığım şeydi.
WillC

Bu da benim jöleli telefonumda çalışıyor. Sanırım Samsung ROM'larda çalışıyor.
Nikhil Alex George

2

Yapmanın çok daha basit bir yolu,

  1. Müzik çalarınızı (herhangi bir) uygulamanızı açın
  2. Herhangi bir şarkıyı çalmadan, sadece uygulamadayken ses seviyesindeki rock'çılardan (düğmeler) sesi azaltın.

Bu, tüm medya ses seviyesini düşürür. :-)


0

İnsanlar hata # 65491 ve Android Central uygulamasını önermek Rocker Locker .

  1. Rocker Locker'ı takın .
  2. Başlat ( ekran görüntüsü ).
  3. “Etkinleştir” e ( ekran görüntüsü ) dokunun .
  4. Otomatik olarak oluşturulan uygulama kısayolunu başlatıcınızdan / ana ekranınızdan kaldırın (elbette kaldırmayın) çünkü bir daha açmanıza gerek kalmayacak.

Bu uygulama özellikle Android 5.x'te (Lollipop) ses düğmelerinin işlevselliği ile rahatsızlığı gidermek için oluşturuldu. Uygulama, ses düğmelerinin her zaman zil sesi yerine medya ses seviyesini değiştirmesine neden olur. Kilit ekranından çalışır. Bunu denememiş olmama rağmen yeniden başlatmalar arasında çalıştığını iddia ediyor.0

Rocker Locker'ı , android için en iyi seçenek olan, yeniden başlatıldığında otomatik olarak çalıştırılmasını öneriyorum . Zil sesi seviyesi açılır kısayol ile ayarlanabilir ve ses seviyesini artırma, azaltma düğmesi medya ses seviyesini ayarlamak için kullanılabilir, mükemmeldir. onsuz yaşayamam Lol :)


@AndyYan istediğiniz gibi kontrol edin. play.google.com/store/apps/…
K.Qiu

btw, @ user206070'in önerdiği NGC 4388 iyidir, ancak benim için sadece medya kullanıcılarını denetlemek istemek çok ağır.
K.Qiu

0

ayarlara gidin, ardından ses ve titreşime bakın, “medya için ses tuşlarını kullanın” ifadesini kapatın! onu bulmam 2 hafta HORROR aldı. s8 artı sahibi

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.