SD Karttaki uygulamalar güncellendikten sonra cihaz depolama alanına geri taşındı mı?


13

Samsung Galaxy S5 (Lollipop 5.0 çalıştıran) üzerinde, aşağıdaki davranışı fark ettim:

  • Bazı uygulamaları harici SD Kart depolama alanına taşıdım.
  • Google Play Store her seferinde bu uygulamalardan birini güncellememi söylüyor, cihazın depolama alanına geri dönüyorlar ve bunları tekrar SD Karta geri itmem gerekiyor.

Herkes aynı sorunla karşılaştı mı (yoksa bu sadece benim telefonum mu?) Bu davranış eski Galaksimde görünmüyor (Android 4.1.2 - uygulamalar, güncellendikten sonra bile yerlerini koruyor).

Bence, uygulamaların tekrar SD-Kart'a taşınması gerekip gerekmediğini kontrol etmek çok can sıkıcı, biri lütfen bana bu davranışı nasıl durduracağımı veya belirli uygulamalar için app2sd'yi otomatikleştirdiğini söyleyebilir mi?

Düzenleme : Telefonumu rootlamadım


Aynı sorunu yaşıyorum, bir çözüm buldunuz mu?
mariosangiorgio

2
@mariosangiorgio Maalesef değil. Güncellenmiş uygulamalar hakkında beni bilgilendiren bazı uygulamaları kullanmaya alıştım ve sonra bunları manuel olarak
taşımam

Yanıtlar:


2

Sorun, varsayılan yükleme konumu olarak SD kartınızın seçilmemesidir. Bu da uygulamanın dahili depolamaya geri yüklenmesini sağlar.

Bunu düzeltmek Settings > Storage > Preferred install locationiçin SD kartı seçmeliyiz. Güncellemeden sonra, uygulama varsayılan olarak SD karta yüklenir.


bu ayarları nerede bulabilirim? PlayStore mu yoksa Android ayarları mı? Onu bulamadım. Şimdiden teşekkürler!
MjSt

Bir android ayarları uygulamayı aramayı
deniyorlar

Ekran görüntüsü lütfen! android ayarları. İçinde bir Storageseçenek olmalı Storage Settings. Burada varsayılan depolama alanını Harici Depolama veya SD kart olarak değiştirebilirsiniz.
Rahul Bali

Bu ayarı hiçbir yerde bulamıyorum ...
matthieu
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.