Tarayıcıda Java Uygulaması yüklemeyi destekleyen herhangi bir Android tarayıcı var mı?


20

Windows Mobile'dan (ve IE Mobile'dan) Android tabanlı cihazlara geçen bir istemcimiz var.

IE Mobile'a yüklenen bir ActiveX uygulaması tarafından WM işgücüne dağıttığımız belirli bir yazılımımız var, ancak Android'in ActiveX için hiçbir desteği olmayacak. Bu yüzden uygulamamızı Android'e özel bir platforma yeniden yapmamız gerekecek ve Java bunun için bariz bir seçim.

Bir Java Applet'in tarayıcıya yüklenmesini destekleyen herhangi bir Android tarayıcı var mı, bir ActiveX uygulamasının IE'de yüklendiği gibi (yani tarama deneyimine tamamen entegre oluyor).

Yanıtlar:


9

Benzer sorular burada daha önce sorulmuştur, kısa sürüm, JAVA uygulamaları Android'de desteklenmemektedir. Android'de kullanılan JAVA sürümü sadece değirmen JAVA'nın çalıştırılması değildir, bu nedenle herhangi bir uygulamayı çalıştırmak için önce telefonda bir JAVA derleyicisi almanız gerekir. Hangi mümkün veya en azından mümkün olduğunu sanmıyorum.

Neden sadece Android SDK'yı indirip kendi uygulamanızı yapmıyorsunuz? Piyasada satmak zorunda değilsiniz, ancak uygulamanız başkaları tarafından kullanılabiliyorsa, geliştirme için harcanan parayı geri kazanmanıza yardımcı olabilecek bir şey yapabilirsiniz.


1
Why not just download the Android SDK and make your own app- Uygulamamızın mümkün olduğunca çapraz platform olması gerektiği için. İnanılmaz derecede karmaşık ve web tabanlı bir uygulamadan bağımsız bir uygulamaya çevirmekle ilgili genel masraflar olağanüstü. Yine de dikkatleri için teşekkürler. Öyleyse bir tarayıcıya herhangi bir ekstra işlevsellik eklemek kesinlikle imkansız mı? Yaptığımız en önemli şey, bir kurye teslimat yaptıktan sonra yaptığı gibi imza toplamaktır. IE'de bu küçük bir ActiveX kontrolüne sahip bir çocuk oyuncağıydı.

JAVA uygulamanız telefonunuzu işaret ettiğiniz bir web sitesinde mevcutsa, JAVA kodunun bu şekilde çalışmasını sağlayabilirsiniz, ancak Android işletim sisteminin siz ve ben olarak JAVA kodunu anlamanın yerel bir yolu olmadığı için hala şüpheliyim biliyor. Android'deki JAVA sürümü değiştirildi. En iyi seçeneğiniz, farklı platformlar için uygulamalar oluşturmak veya HTML5 veya flash gibi farklı bir dil kullanmaktır (jailbreak olmayan Apple cihazlarında desteklenmez).

Çift dip için üzgünüm, ancak bildiğiniz gibi, Apple ve Android için uygulama yapmak artık çok kolay. İşlerin çoğunu sizin için yapabilen GUI sistemleri var. Sandığınız kadar zor olmayabilir. En azından araştırırdım.

1
Android 2.2 ve üstü (ve Android 2.1 çalıştıran bazı telefonlar) tarayıcıda Flash uygulamaları çalıştırabildiğinden, Flash sizin için Java'dan daha iyi bir platformlar arası seçim olabilir.
GAThrawn

1
Android'in Dalvik'i JVM'nin bayt koduyla bayt kod uyumlu değilken; Android'de atlanan kitaplıkları kullanmayan Java kodunun (örn. Swing / AWT) kaynakla hemen hemen uyumlu olması gerekir, bu nedenle yalnızca yeniden derlemeniz gerekir ve çoğu öğe, atlanan kitaplıkları kullanmadığı sürece çalışmalıdır. .
Yalan Ryan

3

Düşünebileceğim tek iki seçenek, spektrumda çalışacak bir HTML5 platformlar arası mobil uygulama yapmak ve tarayıcıda ActiveX uygulamalarını desteklemek için IE'ye bağlanmak isteyen kurumsal ortamları anlayabildiğimi söylemektir. masaüstündeki Java'nın Android ile aynı olduğunu düşünmeye yönlendiriyor, bu doğru değil .

Çoğunlukla ve ikinci seçenek için SDK, Java 5'in bir alt kümesini kapsar, koleksiyonlar, apache, vb. Sözdizimi açısından aynıdır, bu nedenle iş mantığında yeniden derleme ve ön uç için yeni bir Kullanıcı Arayüzü Android platformu. (Evet, Android SDK'sını hedeflemeyi yeniden derleyebilirsiniz ...)

Kısacası, bir neden ve şimdi ve gelecekte cihazlarla uyumlu olacak şekilde yeniden inşa etmek için sürücü olmadıkça yapamazsınız.

Düzenle

Aşağıda yorum bırakıldıktan sonra, özetlemek gerekirse:

  • Tarayıcı kendi içinde Java uygulamalarının çalışmasını desteklemez. JRE! = Android'in Java Çalışma Zamanı, diğer adıyla DalvikVM. Masaüstü Java, Sun / Oracle tarafından onaylanan JavaVM / JRE ve Oracle tarafından onaylanan OpenJava JDK kullanır. JRE = Java Çalışma Zamanı Ortamı

  • "Bir java derleyici" içeren Terminal IDE, şans (Bu btw üzerine yükleyeceğim ve geri bildirimde bulunacağım) OpenJDK'nın son derece sınırlı bir kesim sürümüdür, bu bloga göre ARM için yerel olarak mevcut olan tek hangi yapamaz yerel Java Pencereleme nedeniyle Java Runtime Environment sürümü Android için çok farklı ve son derece doğal işlemci için optimize basit nedeni ile Salıncak ya JavaBeans gibi uygulamalar.

Ayrıca, DalvikVM Swing, JavaBeans vb. Hakkında sıfır biliyor, bu yüzden neden masaüstündeki Java'nın Android'deki Java ile aynı olmadığını açıklamanın bir yolu var.

Android'in Linux'a çok benzediği görüşüne gelince, beklediğim manzara bu, Linux değil , çekirdek linux'un kendisi, ancak kullanıcı-arazi araçları meşgul kutusu tarafından sağlanıyor , ayrıca yerel C run- Android altındaki zaman kitaplığına biyonik denir ve ARM gibi çiş işlemciler nedeniyle sınırlıdır. Masaüstü Linux sürümüyle karşılaştırıldığında, gcc - GNU C Library veya daha yaygın olarak glibc olarak bilinen - STL, Boost, tam istisna işleme gibi çok daha fazla C / C ++ idiosyncratics'i destekleyen çalışma zamanı kütüphanesi vardır . Bu benim görüşüm ve konudan ayrı ve burada dayak yolu kaçmak. :)


Kurumsal sistemin javaya ihtiyacı var ve bu konuda yapabileceğim bir şey yok. Yapabileceğim tek şey android tableti yapılandırmak. Tam olarak anlamadığım şey, neden açık kaynaklı bir tarayıcı artı jre'nin bir android tablet üzerinde çalışması için yapılamıyor.
Felix

1
Tarayıcı kendi içinde Java uygulamalarının çalışmasını desteklemez. JRE! = Android'in Java Çalışma Zamanı, diğer adıyla DalvikVM. Masaüstü Java Sun / Oracle ve OpenJava JDK tarafından onaylanan JavaVM kullanır ...
t0mm13b

Sağ. Android'de çalıştırmak için neden openjava jdk'nin derlenip yüklenemediğini anlamıyorum. Belki de linux gibi android ne kadar iyimser bir görünüm var?
felix

İlginç bir şekilde, bir java derleyicisi içeren terminal-ide.com var gibi görünüyor.
felix

1
Yoldan sapmayı takdir ediyorum, teşekkürler! Ben daha o şimdi eminim olduğunu kimsenin henüz konfigürasyon ve derleme çalışmaları yapmış bu sadece var mükemmel mümkün. Yerli dalvikvm'in alakasız olduğunu bildiğimi eklemeliyim. Sorum asla bununla ilgili değildi. Birisi android için masaüstü jre derleme hakkındaydı. Bence zaten bir ARM versiyonu var. Sadece bir android değil.
felix

2

Bulduğum en yakın yer http://www.apogee.com/products/cjre-a

Maalesef bu sayfada belirtildiği gibi:

Apogee'nin CJRE'lerin + A geliştirmelerini Haziran 2012'de yetersiz taleplerinden dolayı geçici olarak askıya aldığını unutmayın. Müşterilerinize ve / veya diğer üçüncü taraflara "hacim" dağıtımı için seçtiğiniz Android çalıştıran bir cihazı hedefleyen CJRE + A ile ilgileniyorsanız lütfen Apogee ile iletişime geçin.

... ve bir indirme / demo bulunamadı.

Ürünler sayfasından alınan http://www.apogee.com/products , sahip olmak harika bir şeymiş gibi geliyor:

CJRE + A - “Android için CJRE”, Android uygulamalarını yürütmenin yanı sıra Java SE 5 ve SE 6 uygulamalarını yürütmesi gereken Android v4.x veya daha yeni sürümleri çalıştıran cihazlar için uygundur.

Hala hayal edebiliriz. Onlarla iletişim kurmadım. Bu işlevselliği arayan birçok şirketin farkındayım. Çok hızlı düşeceğini düşünemiyorum (ya da flaştan daha yavaş diyelim)?

Apogee'ye ulaşamadım, denemeye değer olabilir ... Eğer birisi bir çözüm bulursa, lütfen bizi güncel tutun! Teşekkürler.


1

Android hala büyük uygulama olmadan Java uygulamalarını desteklemiyor ve desteklemiyor.

Android'deki Java 'gerçek' Java değildir - Google tarafından yazılmış özel bir yazılı sürümdür. Android uygulamaları Java ile yazılabilir, ancak derleme sırasında Dalvik'e dönüştürülürler.

Bu nedenle, Java Uygulamaları için uyumluluğu olan bir tarayıcı geliştirmek neredeyse imkansız olacaktır.


Üçüncü taraf tarayıcıların java eklentileri için destek içermemesinin bir nedeni var mı? Ben o m0rtadelo fark stackoverflow.com/questions/2433338/... aslında o çalışma var iddia! Aslında sadece herhangi bir fark yaratıyorsa bir tablet üzerinde çalışmasını sağlamakla ilgileniyorum.
Felix

1
@Felix çünkü Android sisteme dahil değildir. m0rtadelo, cihazlarının içinde tüm bir işletim sistemini çalıştırıyordu ve bu şekilde çalışmasını sağladılar.
Liam W

Tamam .. Tehlikeli değilse ve tek seçenek ise bunu tabletimde geçici bir çözüm olarak yapmayı umursamıyorum. Belki bu ayrı bir soru.
Felix

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.