Bildirim çubuğunda gösterilen Lollipop sistem simgelerinin tam listesi?


20

Bunların tam bir listesi var mı? "X simgesi ne anlama geliyor" hakkında çok fazla soru-cevap gördüm ama referans için tam bir liste olsaydı çok faydalı olurdu!


1
Bazılarının ne olduğunu biliyorsanız, kendi sorunuzu cevaplayabilir ve bunu bir topluluk wiki'si yapabilirsiniz. Daha sonra diğerleri listeye eklemek için listeyi düzenleyebilir ve bu "referans için tam liste" olacaktır. Hatta belirli simgelerle ilgili diğer sorulara bağlantı vermek.
Ryan Conrad

4
Bu bir zorluk olabilir. Başlangıç ​​olarak, bu Google tarafından sağlanan Lollipop (Malzeme) çizilebilir bir galerisidir . Bazıları simgeler / düğmeler / menü içindir, bu yüzden bunları göz ardı edebilirsiniz. Sorun şu ki, Lollipop'un sistem bildiriminde kullanılıp kullanılmadığına dair iyi bir gösterge yok.
Andrew T.

Korkarım hiç bir "tam liste" olmayacak: derlenir derlenmez, bazı üreticiler zaten kendi değişikliklerini eklediler ... Tahmin yok, ama geçmişten gelen deneyim.
Izzy

@AndrewT .: Ve bu bile orada görünen tüm simgeleri listelemiyor, örn. bu sorunun bahsettiği N şeklindeki NFC simgesi . (Bağlantı farklı bir sürümden bahsediyor, ancak Lollipop'ta bu simgeye
sahibim

1
@AleksiTorhamo Ne yazık ki, satıcılar farklı simgeler kullanmakta özgürdür (Nexus'un bu simgeye sahip olmadığı), bu yüzden tüm olası simgeler için bir tane bulmak zor.
Andrew T.

Yanıtlar:


10

Google, birkaç kelimelik açıklama içeren , büyük, kategorilere ayrılmış bir Malzeme simgeleri listesi sunar .

Ancak bunların hepsinin sistem bildirimleri için kullanılmadığını unutmayın.


Bu teorik olarak soruyu cevaplayabilirken, cevabın temel kısımlarını buraya dahil etmek ve referans için bağlantı sağlamak tercih edilir. Aksi takdirde, bağlantının kopması durumunda cevabınız işe yaramaz hale gelir. Daha fazla ipucu için lütfen bakınız: İyi bir cevabı nasıl yazarım .
Tamoghna Chowdhury

4

Aradığın şey olduğundan emin değilim ama bunu buldum:

Komple Liste Simgeleri

Bu, Lollipop'taki tüm maddi eylem simgelerini içerir .

Bu yardımcı olur umarım.


Bu aslında soru hakkındaki yorumumda sağlanan bir bağlantıdan bir ekran görüntüsü :) ... ancak hepsinin bildirim simgeleri olup olmadığından emin değilim.
Andrew T.

Oh, yorumunu üzgün görmedim. Ben de bilmiyorum ama bulduğum en eksiksiz liste bu.
Maxime

Cevabınızdaki kaynağı sağlayabilir misiniz?
Trevi Awater

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.