Android için bazı SSH sunucusu var mı?


45

Cihazımın konsoluna PuTTY üzerinden erişmeme izin verecek Android için bir ssh sunucusu (Ubuntu için openssh gibi) var mı?

Yanıtlar:


40

Evet, bunun için birkaç seçenek var:

Bu uygulamalardan bazıları, cihazınızı rootlamanızı gerektirir. SSHDroid, QuickSSHD ve SSHelper, en azından yok (başkaları da olabilir). Gereksinimlerinize / istediğiniz özelliklere / vb. Bağlı olarak araştırmanız için kesinlikle çok seçenek var.


5
Root gerektiren veya gerektirmeyen, çoğunlukla sunucunun dinlediği bağlantı noktasının bir işlevidir: 22'nin geleneksel ssh bağlantı noktası ayrıcalıklıdır ve yalnızca root ile kullanılabilir. Ayrıca, alacağınız kabuğun kullanıcı kimliği kök olmayan bir kurulumda uygulamanınkiyle sınırlı olacaktır.
Chris Stratton

Bunlardan herhangi birini yapın ya da uygulama listesinde bulunmayan başkaları var mı?
Drew Chapin

İşte Android için kesinlikle ücretsiz (= libre) SSH sunucuları için görünüme deneyerek bulabiliriz ne - Ben eklenmesi için ücretsiz (free) yazılımı düşünün nerede, f-droid.org de arandı: vps.arachnoid.com/android/ GPL altındaki SSHelper (diğer projelerden kod dahil), f-droid.org/forums/topic/sshelper adresinde tartışılmıştır . Ayrıca , SSH sunucularının diğer bazı projelerinin tartışılması için f-droid.org/forums/topic/droidsshd adresine bakınız .
imz - Ivan Zakharyaschev

Ne yazık ki, Google pazar sayfalarından, yazılım lisansının ne olduğu genellikle açık değildir. Genellikle ücretsiz (= libre) yazılımlar ararım çünkü ben ve başkalarının yazılımı hackleme ve geliştirme yeteneğini takdir ediyorum. Birisi lütfen özgür (libre) SSH sunucularının olup olmadığını belirlememe yardımcı olabilir mi? Bahsedilenler serbest mi (serbest) mi, değil mi?
imz - Ivan Zakharyaschev

1
SSHelper'ın (yukarıda belirtilen) Android 3.2 gerektirmesi üzücü, bu nedenle bazı cihazların resmi işletim sistemi ile uyumlu olmayacak (Android 2.2 işletim sistemine sahip, benimki için resmi olmayan bir şekilde 2.3'e yükseltilmiş olan benimki Samsung Galaxy S gibi).
imz - Ivan Zakharyaschev

5

SSH sunucusunu ön uç uygulaması olmadan da kullanabilirsiniz - bir komutla veya bir konfigürasyon dosyasıyla başlayarak, Nasıl Yapılır: SSH ile Cihaza Bağlan bölümünde anlatıldığı gibi .

Bu sayfaya göre, CyanogenMod bazı sürümlerde bir SSH sunucusu (dropbear) içeriyordu. ("Cyanogenmod 9.0 RC2 artık Dropbear'ı içermiyor.") Veya muhtemelen kendi sisteminize koyabilirsiniz.

Varsayılan olarak, sunucunun root tarafından çalıştırıldığı varsayılmaktadır (yani, sisteminize root erişimi gerekir), ancak root olmadan çalışacak şekilde ayarlanması mümkün olmalıdır.


Bu sayfa buraya taşındı gibi görünüyor . Android bir C derleyicisiyle gönderilmediğinden ve çapraz derlemenin biraz acı vermesi nedeniyle birinin Dropbear ikili dosyalarını hazırlaması yararlı olacaktır.
Daniel Lubarov

@Daniel, Android 5.1 için çalışmasını sağlamak için bağlantınızı gözden geçiriyorum, ancak 2 dropbears çalıştırılabilir dosyasını indirecek bir yerim yok. Bir yer biliyor musun?
Sopalajo de Arrierez

@SopalajodeArrierez üzgünüm ama hiçbirini bilmiyorum. Kendinizi çapraz derlemeniz gerekebilir.
Daniel Lubarov

0

Bu cevap partiye biraz geç kalsa da, buildroot projesini kullanarak android için statik openssh ikili dosyalarını (ssh sshd ssh-keygen vb.) Derleyebilirsiniz. Ya da istersen bırak.

https://buildroot.uclibc.org

https://buildroot.uclibc.org/downloads/manual/manual.html

Bunu linux kutumda openssh ve diğer birçok program için yaptım. Bu köklü bir cihaz gerektirir.

Cihazım kol tabanlıdır - cihazınız eğer kol değilse, buildroot tarafından desteklenip desteklenmediğini kontrol etmeniz gerekir.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.