SD kartta herhangi bir iletişim bilgisi var mı?


11

Kesinlikle birinin android telefonunda olan bir sd kart buldum. Kartın içinde sahibinin bilgilerini içeren herhangi bir dosya var mı, böylece bir şekilde onlarla iletişime geçip kaybettiklerini iade edebilir miyim? Sadece iyi bir samaritan olmak için kendi yolumdan gidiyorum ....


vay, hızlı cevap için teşekkürler! İlk düşüncem sadece onu tutmaktı, ama içeriye baktığımda (yüzeyin hemen üzerinde) çok fazla bilgi vardı, bu yüzden onu kaybeden adam için kötü hissettim. Benim bulduğum yeri # @ bıraktım, eğer birisi aramaya gelirse, onu bulacaklar. Değilse, bir hafta kadar sonra yeniden biçimlendireceğim.
goodsamaritan

Eğer skype'ı uzun süre kullanmadıysanız, tüm iletişim verilerini SD karta kaydetti ...
Denis Nikolaenko

Yanıtlar:


4

Varsayılan olarak hayır. Kişileri sdcard'a dışa aktarabilirsiniz, ancak bu yalnızca kendi kişilerinde kendileri varsa "sahip" i içerecektir. Ama muhtemelen hangisi olduğuna dair hiçbir fikriniz olmazdı.

Bu sizin açınızdan büyük bir jest olsa da, kullanılmış bir sdcard'ın yeni sahibi olduğunuzu düşünüyorum.


1
Katılıyorum. Google büyük olasılıkla kendi yolumdan gittim değil güvenlik ve gizlilik endişeleri için çıkarılabilir depolama üzerindeki herhangi bir kullanıcı kimlik bilgilerini depolar. Bazı uygulama verileri veya önbellek kalmış olsa da, önceki sahibini izlemek için yararlı bir şey içeriyorsa çok şaşırırdım.
Chahk

1

Ryan'ın dediği gibi, kişileri karta aktarabilirsiniz, kartı telefonunuza koyarsanız, potansiyel olarak kişilere bakabilirsiniz ve belki de telefonlarında "anne" veya "kız arkadaşı" veya onları tanımanıza yardımcı olur.


Ben bir BB, yani .....
goodsamaritan

dışa aktarılan dosya zaten orada "contacts.csv" ya da benzeri bir şey olarak kaydedilmiş olabilir. eğer orada değilse, o zaman asla ihraç etmediniz ve yeni bir sdcard'ın sahibini tanımlamak için veri bulmaya çalışmanın maliyetinden daha fazla zaman harcıyorsunuz.
Ryan Conrad

Android telefonun olduğunu sanmıştım, kötüyüm.
tjernigan

1

Android varsayılan olarak kişisel olarak tanımlanabilir bilgileri SD karta kaydetmez, sistem önemli verileri SD karta değil, web'e yedekler / senkronize eder, ancak bir uygulamanın orada yararlı bir şey kaydetme olasılığı olabilir. Çoğu uygulama ana ayarlarını (oturum açma adları / e-posta adresleri gibi şeyler) telefonun dahili belleğinde saklar, yalnızca daha büyük dosyaları ve önbelleğe alınmış verileri saklamak için SD kartı kullanır.

En belirgin olanı, resimleri aramak olacaktır, ancak kameralarını nasıl kullandıklarına bağlı olarak, bu herhangi bir yardım olmayabilir. DownloadKayıtlı e-posta eklerinden, web sayfalarından vb. Klasörde tanımlanabilir bilgilere sahip dosyaları olabilir .

Muhtemel olabilecek bazı yaygın uygulamalar için:

Arama kayıtlarını veya mesaj kayıtlarını SD kartlarına yedeklemek için LifeSaver gibi bir uygulama kullandıysa , bunu açabilir ve sık iletişim kurulan numaraları arayabilirsiniz. Bu, adlı bir klasördeki LifeSeverveya LifeSaver-FNot Defteri'nde açılabilen bir metin dosyası olacaktır.

Kullandıkları takdirde Dropbox'ı , bunlar içine yararlı bilgiler ile dosyaları kaydetmiş olabilir Dropboxklasöre.

Muhtemelen fotoğraflar yardımcı olabilir


Bunun altında herhangi bir klasör gördüğümü sanmıyorum. Birkaç fotoğraf geçirdim ve sihirli bir adam çarptı eğer muhtemelen onu tanıyacağım .... tekrar tekrar
goodsamaritan

1

Az önce yoldaki SD karttaki Spotify verilerini kullanan birini buldum:

/Android/data/com.spotify.music/files/spotifycache/Users/<10-digit-user-id>-user

Ardından URL'yi kontrol edin: https://open.spotify.com/user/ <10-digit-user-id>

Bu onların Spotify hesabıydı.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.