USB Hub bağlı olduğunda MACPro kapandıktan bir saniye sonra yeniden başlatılıyor - Neden?


3

Mac'ime bir USB3.0 PCIe kartı (Inateck KTU3FR-4P USB 3.0 expresskarte 4 port) ekledim (MacPro 2008 Başında, OS X 10.8.4 (12E55))

... bununla her şey gerektiği gibi çalışıyor, kapatmayla ilgili sorun yok.

USB3 portlarına daha iyi erişebilmek için bir USB3 Hub'ı satın aldım (ekstra akım gerekmeden Inateck HBU3VL2-4 4 port USB 3.0 Hub).

Ve bu beni sorun yapan şey. Hub'ı Karta bağlarsam ve ardından Mac'imi kapatırsam, 1 saniye sonra yeniden başlar.

Konsol günlüğü geçerli ve bazı hatalar hakkında garip bilgiler gösterir (SetFeature (kUSBFeatureDeviceRemoteWakeup) başarısız oldu. Hata 0xe000404f) ...

görüntü tanımını buraya girin Ama Systeminfo iyi gösteriyor ...

görüntü tanımını buraya girin

Ve mac ile çalışırken her şey yolunda. Ayrıca, göbeğe bir hdd bağlarsam, olması gerektiği gibi çalışıyor ... ancak göbeğe (üzerinde herhangi bir cihaz varsa veya olmadan) karta bağlı olması durumunda kapatma işlemi çalışmaz.

Kapatma / yeniden başlatma

görüntü tanımını buraya girin

görüntü tanımını buraya girin

Uyanma sebebi yok ...

Bunun nasıl düzeltileceği hakkında bir fikriniz var mı?

Sağol Richard.


Maalesef yorumumu yanlışlıkla sildim ... soru, 4 USB'yi başka bir 4 USB ayırıcıya mı bağlıyorsunuz? İkinci soru, uzaktan uyandırma özelliğini etkinleştirdiyseniz?
Ruskes

1. 4 portlu bir Hub'ı 4 portlu bir PCIe kartına bağlarım ... 2. Uzaktan uyandırma ile hiçbir şey yapmadım ... nerede yapılandırılmış?
richard

Noktalardan birini açıklığa kavuşturduğun için teşekkürler. Uyandırma hakkında da bilgi verebilir misiniz ?, Konsol'a gidin ve "Uyan nedeni" yazın ve kapatmanızın etrafındaki zaman damgasını arayın. Bu bize neyi ya da kimin uyandığını söylemeli.
Ruskes

Sanırım syslogda aramayı kastediyorsun ... bugün için bir çınlama yanıtı yok ...
richard

Richards-Mac-Pro: ~ riko $ sistem günlüğü | grep "Uyanma nedeni" <br/> 15 Ağustos 11:03:01 Richards-Mac-Pro çekirdeği [0] <Debug>: Uyanma nedeni: PWRB EHCI (Kullanıcı) <br/> 16 Ağustos 09:36:43 Richards- Mac-Pro çekirdeği [0] <Debug>: Uyanma nedeni: EHCI <br/> 16 Ağustos 13:05:11 Richards-Mac-Pro çekirdeği [0] <Debug>: Uyanma nedeni: EHCI <br/> 17 Ağustos 10 : 52: 05 Richards-Mac-Pro çekirdeği [0] <Debug>: Uyanma nedeni: EHCI <br/> Ağu 18 11:21:29 Richards-Mac-Pro çekirdeği [0] <Debug>: Uyanma nedeni: EHCI < br /> Ağu 25 14:55:51 Richards-Mac-Pro çekirdeği [0] <Debug>: Uyanma sebebi: EHCI <br/>
richard

Yanıtlar:


1

Harici USB için ek güç kaynağı olmadan kurulumunuzla birlikte tek bir USB üzerinde 8 USB bağlantısı kuruyorsunuz.

Bu , sisteminizdeki ana bilgisayar USB denetleyicisi için güç yönetiminde bazı sorunlar yaratabilir .

Aygıtı USB bağlantı noktasına bağladığınızda, teknik özellik geçerli çekime sınırlar getirir.

Ana bilgisayar ilk önce herhangi bir çevre birimini, 100 mA'dan daha az akımla sınırlı olan düşük güçlü bir cihaz olarak tanır. (durumunda 900mA sınırına çok yakın olan toplam 800mA):

Çevre birimler bundan sonra ana makineden numaralandırma adı verilen bir işlemle onu yüksek güçlü bir cihaz olarak tanımasını isteyebilir.

Numaralandırma tamamlandıktan ve izin verildikten sonra, çevresel akım sınırlaması bu cihaz için 500 mA'ya çıkar, ancak dahili sınırın herkes için 900mA olduğunu unutmayın.

İkinci Hatanız (SetFeature (kUSBFeatureDeviceRemoteWakeup) başarısız oldu!

USB özelliği, uzaktan uyanmayı destekleyen bir askıya alma modu da içerir.

Bu mod, sessiz akımı düşük güçlü bir cihaz için toplam 500 500A ve yüksek güçlü bir cihaz için 2,5 mA ile sınırlar; genellikle çevre birimlerinin elektronik aksamlarını kapatmak için anahtarlar gerektirir. Bu, bağlı 8 USB bağlantı noktasında normal bir hata olur, bu yüzden sadece onlar olmadan deneyin veya yalnız bırakın

Bilgisayarınız neden uyanıyor?

Aug 25 14:55:51 Richards-Mac-Pro kernel[0] <Debug>: Wake reason: EHCI

Uyanmadan dolayı bilgilerinize dayanarak, EHCI bunu yapan USB ana denetleyicisidir. Bir çözüm, kendinden güçlü bir USB kullanmak olacaktır.

Sadece uyanma nedenini göndermek için cmd + shift + 4 tuşlarını kullanarak yalnızca uyanma nedeninin ekran görüntüsünü alın.

görüntü tanımını buraya girin


Gördüğünüz gibi Hayır, bu, Ağustos değil, bugün veya dün ... dava benim iPad orada kesmeden edildi ... i (eğer gördük yok sadece varsa) 2 fazla yorum ekledik ilk yazı
Richard

Tamam ... yani eğer bu güç şeylerde haklıysanız, bu cihazın bir mac üzerinde çalışmadığı (en azından kapanma) olduğu ve kendiliğinden çalışan bir hub almam gerektiği anlamına geliyor ... doğru mu? Bu da neden led ışık vermeye devam ediyor?
richard

Üzgünüm, crosstalk :) öyleyse bugünün sebebi nedir? LED'in hala açık olduğunu, sisteminizin USB'yi kapatmaya çalıştığını ancak onay alamadığını ve herhangi bir USB aygıtını kapatmanızı beklediğini açık duruma getirdiğini gösterir. Fiziksel bir bağlantınız olmadığını söylediğiniz için, kayıt olmadığını çıkardığınızdan, hala orada olduğunu sandığınızdan emin olabilirsiniz. Kapatılmadan önce ve USB cihazının bağlantısını kestikten sonra, orada bağlantısı kesilmiş olarak gösterildiğini onaylamak için USB için sistem bilgilerinizi kontrol edin.
Ruskes

Bugün, mesajınızı okuduktan sonra, göbeği karta bağladım ... ek bir cihaz yok ... ve ardından mac'u kapattım ... kapatma / yeniden başlatma syslog'unu eklemek için bir cevap ekleyeceğim ... lütfen bekleyin ...
richard

İlk soruma syslog eklediniz ...
richard
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.