Pil Kullanımı / Yüzdesi tekrar kalibre edilmek zorunda mı?


3

Geçenlerde bir iPhone 4S'ye iOS 7'yi yükledim. Batarya Kullanımı / Yüzdesi (telefonun ekranının sağ üst köşesinde gösterildiği gibi) tekrar kalibre edilmesi gerekiyor mu (bataryayı bir kez tam olarak boşaltarak, muhtemelen tam bir şarj ve sert bir yeniden başlatma tarafından takip edilerek)? Yoksa bu saçma sapan tavsiye mi?


@Buscar ip iphoneclub.nl (Hollandalı bir iPhone web sitesi) yorumlarında bu tür tavsiyeleri defalarca gördüm .
Bu aklı

@Buscar 웃 Belki de haklısınız. Ancak bu sitede bile benzer bir yorum bulabilirsiniz . (Her ne kadar yorum gerçekten % ekran için kalibrasyonun gerekli olduğunu belirtmese de.)
Bu aklı

@ aufkag Kalibrasyon işlemi% sorunlara yardımcı olur. İşte süreci listeleyen bir cevap. Sorunuzun şartlarında gerekli olduğunu sanmıyorum, ancak belirgin tutarsızlıklar bulursanız kesinlikle yapmalısınız .
Thecafremo 24:13

1
@Thecafremo Yeniden kalibre etmek için ne olduğunu bilmek ve anlamak faydalı olacaktır, çünkü% yalnızca Akü şarjı ile akım çekme akımının matematiksel bir ürünüdür.
Ruskes

Yanıtlar:


0

Pili bir süre sonra (her birkaç ayda bir) deşarj etmek şart değildir, ancak sistemin düşük seviyelerde sizi daha doğru şekilde ısıtması için kalibre edilmesine yardımcı olur.

Zamanla şarj etme ve boşaltma gerçek seviyenin daha fazla yanlış olmasını sağlar. Örneğin,% 40'ta fiş takarsanız,% 80 fişi fişten çekin, vb.

Bunun nedeni, sistemin% üretmek için bilinen en yeni pil şarjını kullanmasıdır, bu nedenle pil şarj seviyesini varsaymaktadır.

Ancak pil uzun süre boşalmamışsa, kalan şarj yanlış olabilir (meyilli yaşlanma nedeniyle).

Arada bir% 20'den az olmamak, hassasiyete yardımcı olur.

Ters etki olduğundan (sık sık tamamen boşalırken) pil ömrünü kısaltır, ancak bunu birkaç ayda bir yapmanız gerekir.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.