İPod'dan DVD'ye (iTunes)?


3

Hareket halindeyken bazen iPod touch 4G'mde izlemek istediğim animasyon şortlu büyük bir DVD ve DivX kodlu dosya yığınım var. Filmleri iTunes'a ve ardından iPod touch'ıma aktarmanın hızlı ve kolay bir yolu ne olurdu ? Bazen DVD'de tüm kısa listeleri listeleyen bir menü bulunur, her birinin ayrı bir dosya (veya iTunes'da "öğe") olmasını isterim.

Ayrıca, iPod'da izlemek için filmleri (otomatik olarak) optimize etmek için bir yol var mı (yani, küçük iPod dokunmatik ekranı ve daha iyi pil ömrü için kaliteyi ve çözünürlüğü ayarlayın). Bu ideal olacaktır: iTunes, tüm filmlerim için mümkün olan en iyi kalitede ana havuzumdur, bu yüzden büyük ekranda da çalışabilirler. Bir iPod'a kopyalandıktan sonra daha düşük bit hızı ve çözünürlükle yeniden kodlanırlar.

Yanıtlar:


4

DVD'leri ve DivX dosyalarını bir iPod'a dönüştürmek için en iyi veya en yaygın kullanılan yöntem El Freni olacaktır . El freni hemen hemen tüm güncel iDevices için ön ayarlara sahiptir. El Freni Mac GUI Kılavuzunu okuyarak ve hedef ön ayarlardan iPod Touch'ı seçerek (kılavuzdaki Aşama 2'deki görüntü) ve ekranın o kadar küçük bir cihaz için 700ish'lik bir hedef bit hızı seçerek ayarlayarak başlayacağım.

Zamandan tasarruf etmek için süreci yazmakla ilgileniyorsanız, El Freni harika bir CLI'ye ve süreci kolaylaştıracak bir kılavuza sahiptir.

Bir başka popüler çözüm MacTheRipper olacaktır .


1

İTunes'un video dosyalarını senkronize ettikçe otomatik olarak yeniden kodlama olanağı olduğunu sanmıyorum. İki kopyasını elinizde bulundurmanız gerekir: asıllarınız DVD veya DivX biçiminde ve başka bir (daha küçük) kopya H.264 biçiminde. (İşe yarayacak başka video kodekleri var, ancak bu dokunuşunuz için spesifik olduğu sürece, en az yer kaplayacak kod çözücüyü kullanabilirsiniz.)

DVD'leri kopyalamak için: Gerekirse VLC ile el freni yapın (telif hakkı yasasını ihlal etmek kötü, ancak annen değilim, bu yüzden umurumda değil) etrafında oturup var.


1

Medya dönüştürücü

Ücretsiz, açık kaynak kodlu ve olabildiğince yalın. Hedef cihazı seçersiniz, medyanızı üzerine sürükleyin ve şehre gider. Önünüze çıkan pek fazla seçenek yok ve varsayılanlar çoğu insanın istediği şeydir, çoğu zaman. Hatta paylaşılabilir ön ayarları bile vardır, bu yüzden özellikle hoş bir kombinasyona vurursanız, onu geçebilirsiniz ve bunun tersi de geçerlidir.

Medya dönüştürücü


-1

DVD diskleri VOB dosyasında biçimlendirilmiştir ve bu iPod için desteklenen bir dosya türü değildir. İPod'da DVD izlemenin en iyi yolu, video formatını tüm elma cihazlarıyla uyumlu olan mp4, m4v veya mov olarak değiştirmektir.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.