Hangi python editörlerinin sözdizimi renklendirmesi vardır ve öğrenmek için fazla eğitim gerektirmezler mi?


2

Mac OS X'te Python'u öğrenmeye çalışan bir arkadaşım var. Programlama konusunda önceden tecrübesi bulunmuyor. Bir editör arıyorum:

  • Başlamak için ücretsiz ve kolay
  • En azından Python sözdizimi vurgulama için destek

Seçenekleri neler? App Store'da mevcut olan herhangi bir şey var mı?


Ayrıca bkz. Stackoverflow.com/questions/81584/what-ide-to-use-for-python tüm İşletim Sistemleri içindir
Mark

Yanıtlar:


3

Herhangi bir betik dili yazmak için en sevdiğim editör, sadece Python değil Ruby, perl, vb… Textmate. Bunu bir yaşam için yaptığımdan beri, yıllar önce ödediğim TextMate sürüm 1'i kullanıyorum. Textmate sürüm 2 şimdi açık kaynaklı bir yazılımdır ve indirmek ve hatta değiştirmek ücretsizdir. Her iki sürüm de Macromates İndirme sayfasından indirilebilir .

Ben betik dillerinde yazmak için Textmate'i BBEdit'e tercih ederim çünkü BBEdit bir betiği çalıştırırken düzenlemeye izin vermiyor. Diğer tüm metin düzenleme ihtiyaçlarım için BBEdit'i tercih ediyorum ve çoğu metin dosyası türü için sistem varsayılanı olarak ayarlandı. Sahip olduğum her Mac, 1989'dan beri BBEdit'in bir kopyasına sahipti.

BBEdit'in nasıl bir şey olduğunu öğrenmek istiyorsanız, arkadaşınız BBEdit'in küçük kardeşi TextWrangler'ı deneyebilir. Bu aynı şekilde çalışır ve betik dilleri için BBEdit ile aynı eksikliklere sahiptir. TextWrangler Mac App Store'da ücretsiz olarak mevcuttur.


Teşekkürler! Yine de kafam karıştı. Macromates sitesine gittiğimde, satın alma için bir bağlantı olduğunu görüyorum TextMate, ancak indirmenin ve değiştirmenin ücretsiz olduğunu söylediniz. Satın alma bağlantısı ne için?
Josh,

Textmate 1.5.11 ücretsiz veya açık kaynak değildir. Tablodaki ilk linki, ücretsiz açık kaynaklı yazılım olan Textmate 2,0 alpha için indirin. Sürüm 1'de 30 günlük bir demo var.
Ɱark Ƭ

Metin arkadaşı 2.0 iyi görünüyor. Bununla birlikte, Vim aynı özelliklere sahiptir ve daha geniş bir şekilde kullanıldığını düşünüyorum, bu nedenle daha iyi destek ve özellik kümesi var. Eğer şimdi baştan başlayıp Textmate'den başlaması biraz daha zorsa, programlama kariyerine devam ederken size teşekkür edecek.
Deesbek

@Deesbeck - bu saf bir seçenektir ve gerçekten yardımcı olmuyor. (Vi hakkındaki düşüncelerim düzenleme için ayrı modlara sahip olmak ve diğerleri gerçekten akışımı bozuyor ve beni daha az üretken kılıyor.)
Mark


1

MacVim mükemmel ve ücretsiz! Yeni bir şey yüklemek istemiyorsanız, osx 10.8.5 komut satırında zaten yüklü ve kullanılabilir olan tüm vim gücüne sahiptir, ancak bağlı program Apple'ın düzenleme komutlarının gücüne sahiptir. vi (m).


vim dik bir öğrenme eğrisine sahiptir ve kesinlikle “işe başlamak kolay” kriterlerini karşılamamaktadır.
Ɱark Ƭ

@MarkThalman Bir güç vi kullanıcısı olmak için, öğrenme eğrisinin dik olduğu konusunda hemfikirdim, ama burada öneri, tüm zilleri ve ıslıkları olan programın bir GUI sürümü için, ancak ortak kopya, yapıştırma, Mac'in verdiği komutları bırakma kullanıcılar öğrenme eğrisi olmadığını varsayar. Bunu kişisel olarak + 1'ledim.
bmike

(vi) derken bmike, bana bir terminal demek. Vi'yi ilk önce öğrenmemin nedeni, hiçbir Unix paketinin EMACS içermediğinden, hiçbir şeyi indirmeye gerek kalmadan dosyaları düzenleyebilmekti. Önceden düzenlenmiş cevap, indirme işleminden bahsetmedi mi, bunun diğer cevaplardan farklı olduğunu düşündüm.
Ɱark Ƭ

@MarkThalman Geçmişi görmek için son düzenlemenin üstündeki düzenle bağlantısını tıklayın. MacVIM'i tavsiye etmeye açık bir şekilde başladı ama paketle bağlantısı yoktu. IMO'nun ana itme gücü olmayan vi'yi övmeye devam etti.
bmike

Lol, ppl, hepsi iyi. Ben sadece vi'nin tüm versiyonlarını seviyorum. Açıkçası, güzel bir ön ucu kodlamayı öğrenen biri için gezinmek IMHO komut satırı sürümünden daha kolay olacaktır. Her neyse, burada hepimizin aynı fikirde olduğunu düşünüyorum. Bu kişisel tercih meselesidir.
Deesbek

1

Ücretsiz bir başlangıç ​​için şunu deneyin:
Sublime Text - istediği kadar denemek ücretsiz ancak uzun süreli kullanım için ücretli bir lisans gerekir. Aynı zamanda kullanıcının birlikte büyüyebileceği bir şeydir. ActiveState'ten
Komodo Edit - bu, ticari Komodo IDE'ye kıyasla özelliklerle sınırlıdır, ancak programlamayı öğrenmeye başlayan biri için yapması gerekir.


1

Emacs ücretsizdir ve python sözdizimini vurgulayan ve aynı zamanda emac'leri düzenlemenizi ve python yorumlayıcısıyla etkileşime girmenizi ve python hata ayıklayıcısının kullanılmasını sağlayan python modunu içerir .

OSX ile birlikte gelen ve terminalde çalışan sürüm bunu yapar. Ancak normal bir OSX uygulaması gibi çalışan bir GUI sürümü için, daha iyi python modu olduğunu düşündüğümde olan Aquamacs kullanırdım

Buradan önerileri kullanarak daha dolgun bir python geliştirme ortamı da elde edebilirsiniz . Buna daha eksiksiz kod tamamlama, ipython ile arabirim, virtualenv kullanımı dahildir.


1

PyCharm python için bir IDE'dir. Ücretsiz sürümü (çok yeni olduğunu düşünüyorum) sözdizimi vurgulama, hata ayıklayıcı ve sürüm kontrolü ile entegrasyon içeren birçok python projesi için çalışacak.

Sürüm için ödenen web çerçeveleri ve veritabanları ile ilgilidir.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.