Siyah beyaz taranan pdf boyutunu küçültme


1

Siyah beyaz bir metnin taraması olan 352 sayfalık bir pdf'im var. Dosya boyutu 60.9 MB'dir ve bu da çok büyük görünüyor. (Gerçekten mi?)

Bu dosyayı daha sıkıştırılmış bir dosyaya dönüştürmenin kolay bir yolu var mı?


Düzenle. İşte küçük bir örnek:

enter image description here

Yanıtlar:


1

60 sayfalık 350 sayfalık bir gri tonlamalı tarama için muhtemelen tamamdır. O saatte 30 MB'lık bazı 100pg renkli taramalar var. Eğer gerçekten siyah ve beyaz (ve gri değil) demek istiyorsan, kesinlikle çok büyük.

Önizleme muhtemelen görüntü kalitesini düşürmeden dosya boyutunu düşürmeyi denemek için kötü bir araçtır. Kullanılabilir tek araçlar görüntüyü daha düşük bir özünürlükte yeniden örnekleyecektir. Böyle bir durumda kullandığım Acrobat Pro, gömülü taramaların sıkıştırmasını JPEG2000'e dönüştürmeme izin veriyor, bu da normal JPEG üzerinde çok fazla alan kazanıyor ve kaliteyi koruyor.


Yapmayı düşündüğüm sınırlı kullanımdan dolayı, 299 USD biraz dik buluyorum. :) Ama diğer bilgiler için teşekkürler.
Keep these mind

1
Acrobat’ta 30 günlük bir Adobe uygulaması denemesi var. adobe.com/cfusion/tdrc/... . Birkaç dosyayı küçültmek için kısa vadeli bir ihtiyaç varsa, bu iyi bir yol olacaktır.
Alan Shutko

Bu bir büyük uygulama. Bu yüzden, Farklı Kaydet'i yaptım ... & gt; Küçük Boyutlu PDF & gt; Adobe 10.0.0, (Sanırım JPEG2000 ile ne demek istediğinizi anlıyorsunuz?) Ve ... bekliyorum ... 15.9 MB'a kadar ve daha önce olduğu gibi keskin! Harika. Çok teşekkürler.
Keep these mind

3

Harika bir PDF kompresörü Ghostscript'tir ( gs ) Çoğu Linux dağıtımında yereldir ve Mac OS X ve Windows için kolayca kurulabilir.

Daniel özetler burada en iyi özetliyor Anahtar teklif onun tercih ettiği seçeneklerle:

gs -sDEVICE=pdfwrite -dCompatibilityLevel=1.4 -dNOPAUSE -dQUIET -dBATCH \
    -sOutputFile=foo-compressed.pdf foo.pdf

1
Bu harika çalıştı. brew install gs hile yaptım ve aşağı 340 pdf 940K aldım. Hala harika gözüküyor.
Mat Schaffer

0

Sadece metin ise ve görüntü yoksa, gerçekten de oldukça büyüktür.

PDF dosyasını sıkıştırmanın birkaç yolu vardır ve bunlardan biri basit bir çözümdür. Preview.app :

  • Dosyayı içinde aç Preview.app
  • Git Dosya & gt; İhracat ... menü seçeneği
  • Dosya için bir ad girin
  • Aşağıda Kuvars Filtresi: açılır menü seçin Dosya Boyutunu Küçült (varsayılan "Yok" olur)
  • Click Kayıt etmek

Sonuç iyi sıkıştırılmış bir dosyaysa ancak okunabilirlik olumsuz yönde etkilenirse, çok daha yüksek bir DPI'da taramayı ve sıkıştırmayı deneyebilirsiniz (dosya boyutu ve okunabilirlik arasında daha iyi bir uzlaşma elde etmek için) veya üçüncü taraf bir ürünü kullanarak OCR'yi kullanmak için dosya (PDFPen, PDFScanner, VueScan ve ABBYY FineReader, mevcut çeşitli seçeneklerden sadece bazılarıdır).


1
Teşekkürler, önerinize uydum ve gerçekten de 60.9'dan 23.1 MB'a çıktı. Ancak, metin bulanık ve neredeyse okunaksız hale geldi. :(
Keep these mind

Görüntü sıkıştırması olan kumarlardan biri. Daha yüksek bir DPI'da taramanız ve ardından dosya boyutu ve okunaklılığı arasında daha iyi bir uzlaşma sağlamak için sıkıştırmanız gerekir.
M K

VueScan ücretsiz bir demo var. Pdf'den pdf'ye nasıl gideceğimizden emin değilim. (Makaleyi yeniden taramak psikolojik bir no-no.)
Keep these mind

0

Bu çevrimiçi aracı bulduğumda, ortam ayarını kullanarak 100 MB'lık pdf ve 18 MB'lık pdf sıkıştırmamı sağladı, kalite hala okumak için çok uygun.

https://www.ilovepdf.com/compress_pdf

Dosya yüklenip yeniden indirilmesi gerektiğinden, kullanıcının bant genişliğini sınırlandırması bir problem olabilir, Dropbox veya Google Drive entegrasyonu da alternatif olarak sunuluyor ancak test etmedim.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.