İMac ve Macbook Pro arasında yavaş aktarım


2

Geçenlerde yeni bir Macbook Pro satın aldım ve LAN'ım üzerinden bir iMac'den (her ikisi de Snow Leopard'ı çalıştıran) dosyaları kopyalamaya çalışıyorum. Aktarılacak 100 GB veri var ve inanılmaz yavaş transfer hızları elde ettiğimi tespit ediyorum. Örneğin, 86 MB'lık bir dosya yaklaşık 7 dakika sürüyor.

Bu dosyayı iMac veya Macbook Pro'dan Windows 7 çalıştıran bir HP dizüstü bilgisayara aktarırsam, yaklaşık 60 saniye sürer. Ayrıca, dosyanın HP'deki iMac ve Macbook Pro arasında aktarılmasını başlatırsam (iMac'ten Macbook'a aktarmak için Windows Gezgini'ni kullanarak), ayrıca yaklaşık 60 saniye sürer.

Macbook veya iMac’tan Finder kullanılarak başlatıldığında dosya aktarımının neden bu kadar yavaş olacağına dair herhangi bir öneri sunabilir mi? Henüz OSX konusunda çok deneyimli değilim, bu yüzden lütfen bana karşı nazik olun :-)


Fikrim yok. İki bilgisayarı takabileceğiniz bir FireWire kablonuz var mı? Daha hızlı bir dünya.
zneak

Hayır, ama sanırım birini alacağım. FireWire üzerinden dosya aktarımı yapmanın bir hilesi var mı, yoksa OSX ethernet bağlantısı yerine geri dönmeli. Uzun vadeli bir çözüm olarak, Mac'ler arasında dosya transferlerinin neden bu kadar yavaş olduğunu öğrenmek isterim.
Cleggy

1
Bütün bilgisayarlar nasıl bağlı? Tüm 3 arasında aynı hızları görüyor olmalısınız. Aktardığınız şeyin çok büyük miktarda küçük dosyası mı var?
Chealion

FireWire kablosuyla, Mac'inizi "Hedef Mod" a getirebilirsiniz (Apple logosu görünmeden önce T'ye basarak) ve bu, diğer Mac'in hedeflenen Mac'in harici bir sürücü olduğunu düşünmesini sağlar. Ağ transferinden çok daha hızlı.
zneak

Yanıtlar:


3

FireWire ile aktarmak için, Mac'lerden birini kapatın, ardından açarken 'T' tuşunu basılı tutun. Bu, bilgisayarı Hedef Disk Moduna getirecek ve bu bilgisayarın diskini diğer bilgisayar için uygun hale getirecektir. Daha sonra diğer bilgisayardaki iki sürücü arasında sürükleyip bırakabilirsiniz.

Her iki bilgisayar açıkken kabloyu bağlarsanız, Mac'leriniz bir ağ gibi davranır, kendilerine IP adresleri atar ve paylaşım hizmetlerini yayınlamak için Bonjour'u kullanır. AFP / SMB / etc üzerinden bağlanabileceksiniz, ancak bu yapılandırma firewire kablosunun amacını yitirir - sadece bir cat5e veya cat6 ethernet kablosu alabilir ve aynı bağlantıyı yapabilirsiniz, bu durumda Firewire'den daha hızlı olacaktır (her iki Mac’in de gigabit ethernet portları olduğunu varsayarak)


1

LAN derken telsiz mi yoksa kablosuz mı demek istiyorsunuz?

İMac'ten macbook pro'ya dosya aktarmaya çalıştığınızda ne zaman aktarılıyor?

Ayrıca Sabit sürücülerin maksimum okuma veya yazma hızından daha hızlı veri kopyalamak mümkün değildir. Sabit disklerin çoğu, belki de 45-50 MB / sn'lik maksimum sürekli bir aktarım hızına sahip olacak (bazıları 80 MB / sn civarında bir değere sahip olabilir, bu durum tamamen bitişik bir veridir. maksimum teorik hızın yaklaşık yarısı.

100'den fazla BaseT (100 Mbps ethernet) ağ yeni darboğaza dönüşecek ve 10 MB / sn'den daha hızlı bir transfer elde etmek mümkün olmayacaktır (ve daha muhtemel 9).  Kablosuz yapıyorsanız. Eğer kablosuz G ise, maksimum teorik hız 54Mbps (5,4 MB / sn) 'dir. AMA ... yarı çift yönlüdür. 4 MB / sn aldığı için şanslısınız.

Ayrıca hangi yönlendirici kralı var?

Muhtemelen sürekli trafik, ucuz yönlendiriciyi kilitleyebilir ....

Özgeçmiş olarak: Bu aktarımı mümkün olduğunca ağrısız yapmak için Fireware800 veya fireware400 kablosunu kullanın.


1

Bugün yeni bir yönlendirici satın aldım (bana sorun çıkardığı için) ve bu test dosyasının kopyalanması yaklaşık 5 saniye sürüyor. Bu yüzden, şüphelendiğim gibi, sonuçta yönlendirici ile ilgili bir sorun oldu. FireWire dosya transferi ile ilgili tüm öneriler ve bilgiler için teşekkür ederim (ne yazık ki yapamadım, satış elemanı bana satın alınacak kablo türüyle ilgili yanlış bilgi verdi).


Gelecekte, her ikisi de gigabit ise yönlendiricinizi atlayıp bilgisayarları doğrudan bir ethernet kablosuyla bağlamanızı öneririm. Transferin hızından etkileneceğinizi düşünüyorum.
Kyle Cronin

Bunun için bir çapraz kablo gerekli midir, yoksa standart bir ethernet kablosu kullanarak iki Mac bağlayabilir miyim?
Cleggy

Ya da - ikisi de Just Work ™
Kyle Cronin
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.