Bir diskin ikinci bölümünü DESTROYING olmadan yeniden boyutlandırma


2

İkiye bölünmüş bir diskim var. İlk bölüm 1.8TB idi ve TIME MACHINE olarak adlandırılıyor. İkincisi ise 1.2 TB idi ve buna TOSHIBA 1.2TB diyorum.

İlk bölümü 1,2 TB'a düşürmek, ikincisini ise 1,8 TB'a çıkarmak istiyorum.

İlkini 1.8'den 1.2'ye düşürmeyi başardım, ancak disk yardımcı programı ikincisini artırmama izin vermiyor. İlk bölümün altındaki gri alana dikkat edin. Alt bölümü nasıl arttırabilirim?

görüntü tanımını buraya girin

TIME MACHINE bölümü başlangıçta şifrelenmişti ancak bir şeyi test etmek için şifreyi kaldırmak zorunda kaldım. Ben yazdığınızda diskutil listterminalde ben bu disketi bu olsun:

/dev/disk2
  #:            TYPE NAME          SIZE    IDENTIFIER
  0:   GUID_partition_scheme            *3.0 TB   disk2
  1:            EFI EFI           314.6 MB  disk2s1
  2:         Apple_HFS TIME MACHINE      1.2 TB   disk2s2
  3:         Apple_Boot Boot OS X        134.2 MB  disk2s3
  4:         Apple_HFS TOSHIBA 1.2TB      1.2 TB   disk2s4

Mümkünse bu önyükleme bölümünü silmek istiyorum (çünkü bu önyükleme için kullanmadığım harici bir disktir) ve bu toshiba bölümünü 1.8 TB'a yükseltmek istiyorum.


Ne yapar sudo gpt -r-vv gösteri Disk2 OSX Terminalinde gösteriyi? Ayrıca diskutil adama bakın ve resizeVolume öğesini arayın . Başka bir seçenek de, gizli olan 'Boot OS X' birimi gibi gizli bölümleri görmek için Disk Yardımcı Programında DebugMenu'yu açmak. Ekran görüntüsünüze göre, Kurtarma biriminiz Bölüm 4'ün (TOSHIBA 1.2TB) yeniden boyutlandırılmasını engelliyor.
user63628

Birimin şifresini çözmek mümkün olabilir, ancak hala çekirdek depolama etkin. Does diskutil cs listetkilenen disketi herhangi çekirdek depolama yapıları göstermek? Ayrıca, bu daha dar bir kurulum - daha önce şifrelenmiş önyükleme olmayan birimler listelediğinden, bunun bölümleme yazılımı için yapılan genel çağrının kopyası olarak kapalı olmasını istemediğimizi söyleyebilirim. Bağlamak için iyi, ama gerçekten bir kopyası değil.
bmike

Yanıtlar:


1

iPartition

Tüm bölümlerim için iPartition'ı kullanıyorum ve öneriyorum. Herhangi bir veriyi silmeden bölümleri yeniden boyutlandırmanıza izin verecektir. Ayrıca Boot Camp birimleri ve diğer PC diskleri için de çalışır. Gerekirse, bölmeden önce bulunan boş alana yeniden boyutlandırmaya izin vermek için otomatik olarak bölümleri taşıyacaktır.

İPartition ile bir bölümü yeniden boyutlandırmak, seçmek, yeniden boyutlandırma tutamacını almak ve sürüklemek kadar basittir. Yalnızca bu değil, gerçekleştirmeniz gereken birkaç işleminiz varsa, iPartition onları sıraya koymanızı ve birbiri ardına çalıştırmanızı sağlar, böylece iPartition çalışırken bir fincan kahve içebilirsiniz. Bu özellik, iPartition'ın gerektiğinde mevcut bölümlerinizi otomatik olarak yeniden düzenleme yeteneğiyle birleştiğinde, iPartition'ı şimdiye kadar kullanacağınız en kolay bölümleme aracı haline getiriyor.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.