İPhone'umun ekranında tuhaf bir spam mesajı yer paylaşımı beliriyor (FLASH SMS)


2

Bu garip mesaj birkaç günde görünmeye devam ediyor ve çok rahatsız edici. Her zaman rastgele servislere (haftalık şakalar, resimler vb.) Davetiyeleri kabul etmemi veya iptal etmemi isteyen spam mesajları içerir. Google’dan, bunun bir çeşit Flash SMS olduğuna inanıyorum:

görüntü tanımını buraya girin

Birisi bunun bir uygulamadan kaynaklanıp kaynaklanmadığını veya hizmet sağlayıcısı tarafından zorlanıp kalıcı olarak nasıl devre dışı bırakılacağını bilmek istediğimi açıklayabilir mi?


2
Bunları alma konusunda hiç tatsızlık duymadım, ancak hiç kimsenin hızlı bir çözümü yoksa, SMS’i tamamen devre dışı bırakabilir ve / veya bu hata ayıklama sırasında bir zaman dilimi için ayrıntılı SMS raporları almak için operatörünüze başvurabilirsiniz. İOS'un kabul edilmeden önce SMS almanızı sağlayan bir günlük dosyası veya ayarı olduğunu sanmıyorum.
bmike

2
@Bmike gibi, ben de bunları hiç görmedim, ama duydum. SMS'i devre dışı bırakmak gerçekten bunları engelleyip engellemediğinden emin değilim. Sanırım taşıyıcılarınla ​​konuşmak yapman gereken ilk şey.
13'te zigg

@bmike Bunlar indirdiğim bir uygulamadan kaynaklanabilir mi? Yoksa bunlar her zaman şebeke operatörüyle mi ilgilidir?
Render

@zigg lütfen yukarıdaki msj'yi kontrol edin
Render

Başka bir yerden gelmeleri muhtemel olsa da, yalnızca operatörünüz aracılığıyla gelebileceklerine inanıyorum. Henüz operatörünüzle konuştunuz mu?
zigg,

Yanıtlar:


1

Muhtemelen telefon numaranız bir başkası tarafından kullanılıyordu (ya da size gönderilmeden önce bir başkasına aitti) ve bu hizmetlere abone oldular. Telefon faturanız temizse, maviden ortaya çıkan hiçbir tuhaf ücret yoktur, o zaman bunun bir uygulama olduğundan şüpheliyim.

Benim kişisel deneyimim. Bir keresinde iPhone'uma bir Uygulama yükledim ve çalışmak için aceleyle aptal bir aptal gibi yükledim ve kullanım koşullarını kabul ettim (neden 45 sayfa okuyabilirim) .... kısa süre içinde fazladan bir fatura aldım. Ayda bir Euro. Sağlayıcımla olan sözleşmemi değiştirmek zorunda kaldım.

Başka bir hikaye, son zamanlarda yurtdışındaydım ve telefonum için ön ödemeli bir SIM'e ihtiyacım vardı. İhtiyacım olmayan ya da kişisel olarak abone olmadığım şakalar, hava ve sporla rastgele SMS ayana kadar her şey yolunda görünüyordu. Fakat benden önce telefon numaramı olan kişi abone olmuştu.

Yapılacak en iyi şey, herhangi bir durumda sağlayıcınızla iletişim kurmak ve artık tacizde bulunmamanız için kendi tarafındaki girişimleri engelleyip engellemeyeceklerini görmek. Sıkıntılarını duyduğuma üzüldüm.


Herhangi bir şekilde engellenebilirler mi?
Render

Engellendi mi? Oldukça senin anlam alamadım
Andrew U.

Flash SMS'ler herhangi bir şekilde engellenebilir mi?
Render

Mesaj gönderen şirketin herhangi bir ipucu / işareti varsa o zaman kendi web sitesini kontrol eder ya da şirket adını + sms aboneliği iptal ederdim. Tüm bildiğim bu hileler olduğunu
Andrew U.
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.