Temiz bir Mavericks kurun ve sonra TimeMachine kullanın tekrar kirli mi?


3

OSX Mavericks'i sahip olduğum bir iMac'e kurmak üzereyim. Temiz bir kurulum yapmayı çok isterim (bu karmaşık prosedürle önyüklenebilir USB oluşturmak).

Klasörü klasöre kopyalamayı düşünüyordum ama iTunes hakkında düşünmek, iMovie ve iPhoto, libraryklasörde depolandıkları için işleri daha da karmaşık hale getiriyor ve sanırım birden fazla sorunu taşıyor.

TimeMachine'deki kopya ile her şeyi geri yüklersem, bu "temiz" yüklemenin tekrar "kirli" olup olmayacağını merak ediyordum.

Bu aynı zamanda tercihleri ​​ve yeni yüklemeye müdahale edebilecek şeyleri transfer eder mi?


OS X'in yüklenmesinin üç yolu olduğunda, işleri çoğaltmak isteyip istemediğinizi merak ediyorum. Silme, arşivleme ve yükseltme? Artık durum böyle değil, bu yüzden sadece bir şeyi el ile geçirmek veya bir geçiş komut dosyasının çalışmasına izin vermek için seçim yapmanız iyi olabilir.
bmike

Yanıtlar:


4

'Kirli' tanımınıza bağlıdır - gerçekte, Time Machine'den geri yükleme yapmak birçok tercihi geri yükleyecektir, ancak yeni OS X yüklemenizden geleceği için sistem dosyalarını geri yüklemez.


Mümkün olan en temiz işletim sistemini istiyorsanız, ihtiyacınız olan dosyaları elle kopyalamak en iyi seçenek olacaktır - zaman alıcı olsa bile, yalnızca ihtiyacınız olanı elde edersiniz.

Dosyalar OS X kurulumunda tutulacağından ve Time Machine'den geri yüklenmeyeceğinden, Time Machine'den geri yüklerseniz, işletim sisteminin kendisi 'temiz' kalacaktır.


Cevabınız için teşekkürler! O zaman muhtemelen TimeMachine kullanacağım!
Steve
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.