Ağdaki dosyaları silerken Finder donuyor


2

MacBook 5,2'yi ethernet üzerinden Ubuntu 10.10 'sunucuya' bağladım.

Sunucuya netatalk(AFP dosya sunucusu) ve avahi-daemon(Linux için Bonjour ) yükledim . Spotlight'ın ağa bağlı sürücüleri endekslemesine izin vermedim.

Her şey olması gerektiği gibi çalışıyor, ancak zaman zaman Ubuntu sunucusunda bulunan dosyaları MacBook'umdan silerken Finder donuyor. Finder işlemini öldürebilirim. Daha sonra bu şekilde Terminal'den yeniden başlatmayı deneyin:

open /System/Library/CoreServices/Finder.app

ama bu işe yaramıyor. Terminalde aşağıdaki hata mesajı yazdırılıyor:

LSOpenURLsWithRole() failed with error -10810 for the file /System/Library/CoreServices/Finder.app.

Şu anda bildiğim tek çözüm MacBook'u yeniden başlatmak.

Sanırım seçeneklerimin burada ne olduğunu bilmem gerekiyor. SMB kullanmak benim için daha mı iyi? Veya değiştirebileceğim bir yapılandırma dosyası var mı? Bu hatanın, dosya veya yol adlarındaki belirli izin verilmeyen karakterlerle bağlantılı olabileceğini hissediyorum.

Başka biri bu hatayı yaşadı mı?

Şerefe.


Aslında donuyor mu, yoksa 600 saniyelik varsayılan zaman aşımını mı bekliyor? Bunu bulmak için hiç bu kadar bekledin mi?

Evet, aslında donuyor. Bu süreden daha uzun bekledim. Bazı kütükler koyabilirim ama nereye bakacağımdan emin değilim.
boehj

Bu problemi üç farklı macta da yaşıyoruz, hepsi kar yağışı leoparla her şey güncel. henüz bir çözüm bulamadık ve (8 aylık) mac pro'muzun çalışıp çalışmaya devam etmesi için güç düğmelerimizi basılı tutmamız gerekiyor. IT adamımız ağ kayıtlarında ne arıyor olmalı? sorun olarak öne çıkan hiçbir şey bulamadı.

Aynı konu burada da yaşanıyor. Çok can sıkıcı ;-( İki makinede Lion 10.7.2'yi çalıştırma Bir makinedeki dosyaları başka bir makinedeki bir klasörden silmek, yukarıda belirtilen belirtilere neden olur .. Uzaktaki Mac'i yerel klavyeden ve ekrandan kullanarak aynı klasörlerde normal çalışabilirim Uzak makinede çalışan zaman makinesiyle ilgili bir şey yapabilir mi?

Yanıtlar:


1

Mac OS X'in hangi sürümünü kullanıyorsunuz? Eğer nispeten güncel bir durumda değilseniz, Snow Leopard (10.6.x) yükseltme yapmayı düşünün.

İlgili günlük dosyaları Mac OS X istemcinizde /var/logdizinde bulunabilir. Bu üçlü (gerçekten ne olduğuna bağlı olarak) ilgili bilgiler içerebilir (veya olmayabilir):

  • system.log
  • kernel.log
  • secure.log

Sunucunuzdaki günlüklere bakıp, size ek bilgi verebilir.

Finder'ı (yeniden başlatmadan kısa) birkaç yoldan yeniden başlatabilirsiniz.
(1) çıkış yapın ve tekrar giriş yapın; veya,

(2) GUI’deki Finder’ı yeniden başlatın;

  • "Zorla Çıkma Uygulamalarını" izleme penceresini aç
  • Çalışan uygulamalar listesinde "Finder" seçeneğini seçin
  • "Çıkmaya Zorla" yı tıklayın
  • Sisteminizde korkunç bir şekilde kırılan bir şeyin varsayımsal olarak engellenmediği sürece, Finder otomatik olarak yeniden hazırlanacaktır;

(3) Finder'ı bir Terminal kabuğunda yeniden başlatın; Tanımladığınız komutun çalışması beklenir, ancak sisteminizdeki açık komutun verdiğiniz Finder.app yolunun mahiyeti hakkında yanlış tahmin ettiği görülüyor. Disk Yardımcı Programını başlatmayı ve Onarım İzinlerini çalıştırmayı düşünün.

Bununla birlikte, Finder'ın öldürüldüğünde otomatik olarak yeniden doğması gerektiğini unutmayın. Bir kabuğun içinde yeniden başlatmanın en basit yolu şudur:

$ killall Finder

Sağol Gary. 10.6.7 koşuyorum. Bunu bir dahaki sefere deneyeceğim (1). Re: (2) - Bu oldukça iyi burada neler olduğunu açıklar. Bunu yaparsam Terminalde görünmek yerine '-10810' grafiksel bir hata mesajı alıyorum. Her iki durumda da Finder yeniden başlatılmaz. Re: (3) - Ben zaten izinleri tamir ettim ama bu soruna yardımcı olmadı. Bu kayıtların hiçbiri son donmanın meydana geldiği zaman zarfında hiçbir şey göstermiyor gibi görünüyor. Şimdi sunucu günlüklerine bir göz atacağım.
boehj
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.