Ekran arka ışığı önyükleme sırasında açılmaz ancak kurtarma bölümüne erişilirken yanar


2

Mavericks ile çalışan 15 "MacBook Pro'yu kullanıyorum. Normalde bilgisayarımı yeniden başlatmıyorum ve günlerce oturumumu açık bırakabiliyorum. Bilgisayarımı yeniden başlatmaya karar verdim ve açılış sırasında ekranın ışığı kapanmayacaktı Açıkça, şifremi yazabildiğim giriş ekranını hafifçe görebildiğim halde.

SMC'yi sıfırlamayı denedim, ama bu hiçbir şey yapmadı.

Ayrıca PRAM'ı sıfırlamayı da denedim, ancak bir firmware şifresine sahip olduğumdan ve bilgisayarın FileVault şifrelendiği için tahmin ettiğimi tahmin ediyorum, PRAM'i gerçekten sıfırlamak yerine, firmware şifremi yazmam isteniyor (arka ışıktan bu yana gerçekten soluk açık değil). Şifremi girersem, kurtarma bölümüne önyükleme yapar ve ekran arka ışığı sonunda yanar. Ancak yeniden başlatmanın ardından, arka ışık tekrar çalışmaz.

Herhangi bir izin / disk hatası olup olmadığını kontrol etmek için Disk Yardımcı Programını kullanmayı denedim ancak herhangi bir sorun bulamadım.

Hafif giriş ekranına giriş yapmayı denemedim, çünkü yalnızca giriş yapmak için hesabımı seçmek üzere fare imlecimi bulamadım. Hem güç kablosu bağlı hem de bağlantısı kesilmiş durumdayken yeniden başlatmayı denedim.

Ekran aydınlatmamın tekrar açılmasını nasıl sağlayabilirim?


1
Soluk giriş ekranında bir tonu tıkladıktan sonra nihayet kullanıcı hesabıma tıklayabilir ve giriş yapabilirim. Önyüklemeden sonra ekran arka ışığı yandı. Yeniden başlatmayı denediğimde, arka ışık nihayet herhangi bir sorun olmadan açıldı. Ben de tam bir kapanma denedim ve poweron ve arka ışık hala açık. Sanırım başarılı giriş sorunu çözdü, ama belki de birinin neden olacağı konusunda bir fikri var?
reedog117

Genelde PRAM sıfırlaması bu garip sorunu çözecektir, ancak sizin durumunuzda firmware şifrenizin bunu engelleyeceği konusunda haklısınız. Tekrar olsaydı, kurtarma bölümüne önyükler, şifreyi devre dışı bırakır, PRAM'ı sıfırlar ve sorunun çözülüp çözülmediğine bakardım. Size kesin bir cevap verebilmeyi isterdim, ancak bir teknisyen olarak benim deneyimime göre, PRAM sıfırlandığında sıfırlanan garip bir yazılım hatası gibi geliyor.
Bay Tavşan,

Yanıtlar:


2

Ben de aynı problemi yaşadım. Solmuş ekran, dosya kasasını açtıktan sonra yeniden başlatma sırasında meydana geldi. Karanlık bir odaya girerek sorunu çözebildim. Bu, imleci görmeme ve bir hesaba giriş yapmama izin verdi. Bir kez oturum açtığımda arka ışık yandı ve her şey yolundaydı.

Öncelikle sorunu çocuk arabasını sökerek çözmeye çalıştım. Bunun bir etkisi olmadı.


Hiç kimse bu çözüme katılmaz diye şaşırdım! Bugün 10.10.3'ü güncellerken bu soruna değindim ve çalıştığı çözümü kullandım.
Asksw0rder

2

Elma logosunu biraz aydınlatırsanız, kayıt ekranını daha net görebilirsiniz!


0

Sistem Tercihleri> Ekranlar: Otomatik olarak işaretini kaldır Parlaklığı otomatik olarak ayarla.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.