Tamamen şarj olduğunda Mac'in kapatılması nasıl yapılır?


2

Pil% 100 iken şarj cihazını takılı tutmanın pil ömrünü azaltacağını duyduğumdan, Mac'in% 100'e ulaştığında kendi kendine kapanmasını sağlayacak bir yol bulmak istiyorum. Bu esasen dizüstü bilgisayarı bir gecede şarj etmek istediğimde.

İlk iddia doğru mu? Ayrıca, eğer öyleyse, Mac'in% 100 şarj olduğunda ulaştığını nasıl durdurabilirim?


Bataryayı her zaman% 100 oranında şarj etmek batarya için iyi değildir. Gece boyunca şarj etmek, zaman zaman a / c'yi çıkardığınızdan ve pilde kullandığınızı varsayarken zarar görmez.
TJ Luoma

Yanıtlar:


5

Bu iddia doğru değil.

Pil ömrünü azalttığı kanıtlanmış tek şey ısıdır, bu da Mac uyku sisteminizle gece şarj etmenin kullanım sırasında şarj etmekten daha iyi olduğu anlamına gelir.

Kapatılması bir fark yaratmaz.


Doğru. Uzun süre takılıyken çok fazla güç harcayan oyun oynamak, bir pili öldürebilecek bir şeye örnektir. Ancak, sadece gece boyunca şarj etmek biraz acımayacaktır.
James Manes,

@JamesManes s / takılı / takılı değil /?
moala,

0

Kaynaktan doğrudan:

Lityum bazlı bir bataryanın uygun şekilde bakımı için, içindeki elektronların arada sırada hareket etmesini sağlamak önemlidir. Apple, portatifinizi her zaman fişe takılı bırakmanızı önermez. İdeal bir kullanım, dizüstü bilgisayarını trende kullanan ve sonra şarj etmek için ofise takan bir banliyö olabilir.

http://www.apple.com/batteries/notebooks.html

Ve daha fazla bilgi için bu yararlı bir sayfadır: http://support.apple.com/kb/ht1446

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.