Sahte bir SMTP sunucusunu otomatik olarak nasıl başlatabilirim?


1

Mac 10.9.1 kullanıyorum. Sistemime sahte bir SMTP sunucusu kurmak istiyorum - bunlardan 25 numaralı bağlantı noktasındaki e-postaları dinleyen, ancak onlarla hiçbir şey yapmayan. Bu işlemin oturum açtıktan sonra otomatik olarak başlamasını istiyorum. FakeSMTP ve DevNullSMTP sunucusuna baktım, ancak hiçbiri otomatik olarak başlama seçeneğini desteklemiyor gibi görünüyor (sunucuyu, GUI üzerinden manuel olarak başlatmanız gerekiyor).


1
Seçtiğiniz programı başlatmayı (başlatmayı veya belki de Launchy veya Lingon gibi seçenekler almayı) nasıl başlatacağınızı mı öğrenmek istiyorsunuz yoksa bunun yerine, benzer paketler ve OS X'e bir tıklamayla yüklenecek bir yazılım önerisi mi almak istiyorsunuz? İhtiyaçlarınızı daraltmak daha kaliteli cevaplar alabilir.
bmike

Yanıtlar:


3

Giriş Öğeleri

Giriş yaparken bir uygulamayı otomatik olarak başlatmak için hesabınızın Giriş Öğelerini kullanabilirsiniz.

  • Sistem Tercihleri.app & gt; Kullanıcılar ve Gruplar & gt; Giriş Öğeleri

Bu olsa da sadece uygulamayı başlatacak. GUI'siz bir sunucu bulmak ve kullanmak daha iyi bir çözümdür launchd.

postfix

postfix açık kaynaklı bir SMTP sunucusudur ve Mac OS X'e dahil edilmiştir. Bu, bir sunucuyu bağlantıları kabul etmekten başka bir şey yapmamak veya tam posta sunucusu olmak için ayarlamanız için en iyi seçenek olabilir.

launchd

Mac OS X kullanır launchd Açılışta servislerin başlatılması ve giriş yapılması için manuel sayfa başlat . Apple ayrıca, bunun için geliştirici belgelerine sahiptir. lansman iş biletleri oluşturma .

Birlikte çalışmak launchdkomut satırından başlatılabilen bir SMTP sunucusuna ihtiyacınız olacaktır.


Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.