2011'in ilk 15 inç MacBook Pro'sunda optik sürücü yerine kullanılabilecek en büyük disk hangisidir?


2

2011 yılının başlarında 15 inçlik bir başlığın sınırlandırılması, hdd'nin 9.5 mm yüksekliğe sahip olması ve SATA bağlantı noktasının yalnızca SATA 2 hızında (3G bit / sn) bağlanan sürücülerle güvenilir bir şekilde çalışması gerektiğini gösteriyor

Optik sürücüde bir hdd kullanmak için, elbette bir adaptör kullanmanız gerekir. Yüksekliği doğrulamak kolaydır.

Bu durumda güvenilir bir şekilde çalışacak en fazla depolama alanına sahip sürücüyü arıyorum.

Bu durumda HGBT'nin 1.5 TB'lık hdd'nin çalıştığına dair raporlar var. Çalışan başka sürücüler var mı?


9,5 mm veya daha az olan sürücülerin listesini mi arıyorsunuz?
bmike

Optik sürücü yuvasına sığacak en fazla depolama alanına sahip sürücüye bakıyorum ve bu, 2011'in ilk başlarında 15 inçlik bir mbp'de güvenilir bir şekilde çalışacak. Sorunu daha net hale getirmek için güncelleyeceğim.
xpereta

Mükemmel. Bunu, konu dışı oldukları için kapalı kalan bir donanım alışveriş sorusundan uzaklaştırmayı umuyordum. İyi araştırma yapmak ve nesnel ölçütlere sahip olmak (fiziksel boyut, OSX'i desteklemek, arayüz detayları vb.) Yeni sürücüler daima piyasaya sürüldüğü ve fiyatlar büyük ölçüde değiştiği için faydalıdır.
bmike

Daha fazla bilgi için, şimdi optik sürücüdeki mbp ile birlikte gelen stok sürücüsünü ve hdd yuvasındaki bir SSD sürücüsünü kullanıyorum.
xpereta

1
@Omgmog'un söylediği gibi çoğu 2.5 "sürücü sığacak, ancak güvenilir çalışan ve en fazla depolama sağlayan sürücüleri arıyorum. Gerçek SATA bağlantı hızı SATA bağlantı noktası ile hdd arasında görüşülür, bu nedenle indirilemez sadece hdd teknik özelliklerinden, 2011 mbp ile ilgili sorun, optik sürücü SATA bağlantı noktasının yalnızca gerçek anlaşma hızı 3G bit / sn olduğunda güvenilir bir şekilde çalışmasıdır.Astar bağlantı hızı 3G değil, daha yeni sürücüler olduğundan SATA 2 sürücüler için bir sorun değildir. en fazla depolama sağlama eğiliminde olanlar normalde SATA 3'tür ve bu durumda her zaman bir 3G bağlantı hızı ile pazarlık etmezler.
xpereta

Yanıtlar:


1

2012'de Macbook'uma bir SSD ekledim ve buraya bir yazı yazdım: http://blog.omgmog.net/post/upgrading-my-macbook-pro/

Çoğu 2,5 "sürücünün yapması gereken bu sürücülerin boyutları oldukça standart hale getirildi.

Eski optik sürücü yuvasına bir adaptör kullanarak takılmış bir HDD takıyorsanız, yalnız HDD bölmesinin sahip olduğu şok algılamayacaktır. Optik bölmede SSD'yi seçmek, şok yönetimi açısından daha iyidir.


Lütfen, optik sürücüdeki 2011 başında bir mbp hakkında soru sorduğumu unutmayın. Diğer modellerde, optik sürücü SATA bağlantı noktasının yalnızca SATA 2 hızında bağlandığı zaman güvenilir şekilde çalıştığı sınırlaması yoktur.
xpereta

1
Bu genel olarak harika bir cevap, bu yüzden kolayca üzerinde + 1'im. En büyük diskler genellikle daha fazla tablaya sahiptir ve neredeyse yalnızca 10-12 mm yükseklikte ölçülenlerdir, bu nedenle hızlı, en büyük kapasiteli sürücüler 9.5 mm boşluğa uymayan sürücüler olacaktır.
bmike
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.