Dahili sabit sürücüyü 2007 ortalarında bir macbookta değiştirme ile ilgili sorunlar


2

80 GB Seri ATA @ 5400 rpm ile 2.0 GhZ intel Core 2Duo işlemcili beyaz bir 2007 MacBook'um var. Son zamanlarda sabit diskim çöktü, bu yüzden yeni bir 500Gb Western Digital AV-25 WD5000BUDT 500 GB 5400 RPM 32MB Önbellek 2.5 "SATA 3.0Gb / s Dahili AV Sabit Sürücü aldım. Sabit sürücüyü kaydettim ve sabit sürücüyü makineme takmayı denedim. Disk yardımcı programını kullanarak "Bölümleme yapılamadı, G / Ç okuma / yazma hatası" mesajı vererek disk bölümlerini kullanmaya çalışıyorum. İlginç bir nedenden dolayı, disk yardımcı programı aracı aslında 500 GB'lık bir hdd olduğunda sabit sürücünün 3.6TB olduğunu söylüyor. kimse bu tür bir sorunla karşı karşıya kaldıysa ve evetse çözüm nedir?

Alternatif olarak bir Hitachi sabit diski kullanmalı mıyım?

Ek bilgi: Eski sabit sürücümü çıkarırken, sabit sürücü braketine biraz zarar verdim. Bunun zarar görmüş sabit sürücü desteğinin nedeni olduğunu düşünüyor musunuz?

Herhangi bir yardım gerçekten takdir edilecektir.

Yanıtlar:


1

Mac'te bu sürücüyle sorun yaşayan ilk kişi siz değilsiniz - bkz. Http://www.mac-forums.com/forums/apple-notebooks/217444-macbook-pro-hard-drive-replacement-wont- format.html

Doğru şeylerin yapılması mümkündür, çünkü doğru olan her şeyi yapıyor gibi görünüyorsunuz (ve doğru şekilde bağlanmışsa, aksi halde Disk Yardımcı Programında görmezsiniz).

Zarar görmüş sabit sürücü desteği, yukarıdaki hatanın nedeni olmaz.

AV olmayan bir sürücüyü deneyin (bir gözetim / ev sinema sistemi kullanımı yerine dizüstü bilgisayarlar için tasarlanmıştır) ve bunun bir fark yaratıp yaratmadığına bakın.


Teşekkürler işe yaradı. Her ne kadar newegg'den veya macsales.com'dan alabileceğim
user5846

Size yardım edebildiğime sevindim :)
robzolkos
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.