Eski Mac Pro'yu (DVI) daha yeni Apple Display'e (Mini DisplayPort) bağlayın


2

İki DVI çıkışlı daha eski bir Mac Pro'm var. İkinci monitör olarak kullanmak istediğim Mini DisplayPort konektörüne sahip bir Apple Ekranına erişimim var. Dışarıda bu Apple Ekranını Mac Pro'ma takmama izin verecek bir adaptör var mı?

Temel olarak, bir dişi Mini DisplayPort konektörü ve Apple'ın sattığı bu adaptörün tersi olan bir erkek DVI konektörü olan bir adaptör arıyorum .

Yanıtlar:


2

DVI bağlantı noktası DisplayPort protokollerini veremiyor, bu nedenle basit ve ucuz bir adaptör (örneğin, Apple'ın sorduğunuzda sattığı tersi gibi) çalışmaz. Tersi işe yarıyor (bir DisplayPort, DVI sinyalleri verebilir), bu nedenle bunu yapmak için ucuz adaptörlerin çoğalması.

Bazı üreticilerin dönüştürmenin gerçekleşmesini sağlamak için adaptör kutuları vardır (bu kutularda, DisplayPort protokolünde çıkış almasını sağlamak için sinyali uygun şekilde değiştiren elektronikler vardır). Ancak "sadece bir kablo adaptörü" nden daha pahalıdırlar.

üreticiler / ürünler örneğin:
Gefen: http://www.amazon.com/Gefen-Mini-DisplayPort-Converter-EXT-DVI-2-MDP/dp/B002QPWBEK
Atlona - http://www.amazon.com/ AT-DP400-çift-mini-display-Format-dönüştürücü / dp / B003CWEXWO

Büyük bir ekrana güç veriyorsanız (örn. 30 ") çift bağlantılı bir DVI adaptör kutusuna ihtiyacınız olabileceğini unutmayın.


0

"DVI to MDP" araması bir çok seçeneği ortaya çıkaracaktır. Örneğin, Amazon'da bu var.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.