Medya Tarayıcı'yı kullanmadan bir kerede MS Word'e birkaç resim ekleme


2

Microsoft Word 2011'de "dosyadan resim ekle" veya "fotoğraf (medya) tarayıcısından ekle" yapabiliriz. İPhoto ya da Photobooth'ta kayıtlı resimleri olmayan kullanıcılar için, bir kerede yalnızca bir resmin eklenmesine izin veren "dosyadan resim ekle" yöntemini kullanmak zorundayız. Bir kerede birden fazla resmi nasıl ekleyebilirim?

Yanıtlar:


0

Bu iki seçeneğin yanı sıra hangi alternatifi istediğinizi belli değil, ancak bir fotoğraf tarayıcısı gibi dosyadan bir resim ekleyebilmenizi sağlayan "resim" türüne göre filtreleyen akıllı bir klasör ekleyebilirsiniz.

Alternatif olarak, çok eski bir ipucu var (2008 gibi). bu Mac OSX İpuçları ipucu Bu, klasörleri bulucudan ortam tarayıcı penceresine sürükleyerek ortam tarayıcısına ekleyebilmeniz gerektiğini belirtir. Bu hala çalışıyorsa, hiçbir fikrim yok.


Bulucu üzerinden bir yere akıllı bir klasör eklemek mi istiyorsunuz? Bunu kontrol edeceğim.
Robin Lee

1
Bir klasörü medya tarayıcıya sürüklemenin hala OSX 10.9'daki M $ Word 2011 için çalıştığını onaylayabilirim. Klasörü bulucudan Word ortam tarayıcısına sürüklemek için önce klasörü sürüklemenizi, ardından Word 2011'e geçmek için alt + sekmesini ve klasörü daha önce açılan ortam tarayıcı penceresine sürüklemenizi öneririz.
Robin Lee

3

TextEdit'ten geçen bir geçici çözüm var:

  1. TextEdit'i açın ve yeni bir dosya oluşturun.
  2. TextEdit'te görüntüleri yeni dosyaya ekleyin.
  3. TextEdit'te, tüm resimlerinizi seçin ve kopyalayın (cmd-A, cmd-C).
  4. Word'de görüntüleri (cmd-V) yapıştırın.

Bu, tüm görüntülerin Word'e yapıştırılmasına ve ardından normalde yaptığınız gibi değiştirmenize neden olur.


Bu aslında görüntü kalitesini etkiler mi? Bir yere, kopyalayıp yapıştırmak yerine M $ Word "Resim ekle" kullanarak resim eklemenin tavsiye edildiği bir yerde okudum. Neyse, bahşişiniz de çok değerli! Teşekkür ederim.
Robin Lee

0

Mükemmel olmaktan çok daha az olsa da, yukarıdaki önerilerden biri, OS 10.11.2 & amp; Mac 2011 için MS Word (sürüm 14.5.8, en geç Aralık 2015 itibariyle):

ÇALIŞMA ALANI PROSEDÜRÜ: Önce, Word belgelerinde kullanmak istediğiniz fotoğrafları Finder'da bir klasöre (veya klasörlere) yerleştirin.

Sonra bir Word belgesi açın; daha sonra MEMU & gt; INSERT, Photo Browser (aç ve açık bırak, ekranda göster)

Ardından, klasörü (veya klasörleri) Fotoğraf Tarayıcı penceresinin üst kısmına sürükleyin. (Seçili klasördeki görüntüler alt pencerede görünmelidir.)

Sonra, bir görüntüyü Word belgesine sürükleyin.

Bundan sonra, klasörler yerinde kalabilir ve gerektiğinde dosyaları ekleyebilir veya silebilir. Ayrıca, daha fazla klasör ekleyebilirsiniz. Tarayıcı klasörleri kabul etti, ancak klasörde olmadığı sürece görüntüleri kabul etmedi.

Bu çok hantal bir iştir, fakat "işine yarıyor". Hayatım boyunca Apple'ın neden böyle bir şey yaptığını anlayamıyorum. Umarım, bu ciddi sorunu yakında güncellenecek bir güncellemede düzelteceklerdir.


0

TextEdit yöntemi benim için çalıştı, ancak yalnızca bir ayarı düz metinden zengin metin biçimine (RTFD) değiştirdikten sonra. Ancak o zaman görüntüleri ekleyebilirim. Bu yüzden eğer stymiedsen, denemek için bir şey.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.