Hata kodu -43 nasıl düzeltilir (Samba paylaşımlarıma dosya kopyalanıyor)?


2

Bazı dosyaları / uygulamaları samba paylaşımlarıma kopyaladığımda (1 FreeBSD çalıştırıyor, diğeri Debian Linux çalışıyor), bir hata kodu -43 alıyorum.

bu hata mesajının metni

operation cannot be completed as one or more required items cannot be found

Bu tüm uygulamalara olmaz. Calibre / ripit / textwrangler ve muhtemelen daha fazlasını kopyalamada sorunla karşılaştım. Ama olmadı belki daha fazla yanı Krom / VNC görüntüleyici ve kopyalama hatası alıyorum.

İnterneti araştırdım ve bir Apple destek makalesi buldum ama bunun benim için geçerli olduğunu sanmıyorum.

Bunun nasıl önlenebileceği veya bir geçici çözüm olabilir mi? Şu anda, düşünebildiğim tek geçici çözüm, ağ paylaşımlarımı kopyalamadan önce dosyalarımı tarmak.

Yardımınız için çok teşekkürler :)

Güncelleme:

Dosyaları cp komutunu kullanarak kopyalamayı denedim ve "genişletilmiş öznitelikleri kopyalayamıyorum" hatası alıyorum. Genişletilmiş öznitelikleri kaldırdıktan sonra

xattr -rc calibre.app

ve genişletilmiş özniteliklerin onaylanması çalıştırılarak gider

xattr calibre.app

ve hala aynı hatayı alıyorum. Sürükle ve bırak yöntemiyle kopyalama yaparken sorun yaşamadığım Google Chrome'u kopyalamayı denedim ve hiçbir hata alamadım.


Lütfen smb.conf
duenni

Benzer bir durum vardı - birimler arasında dosya kopyalama ve Bulucu'dan -43 hatası alma. Ama Samba hisseleri değildi, bir sabit diskteki bölümler arasındaydı. Bağlantılı destek makalesi çok anlamlıydı. Hedef bölümü başka bir isimle değiştirdikten sonra, orijinal ismine döndükten sonra sorun çözüldü.
DA Vincent,
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.