Açıklıkta, yüzleri toplu olarak onaylamanın bir yolu var mı?


3

Diyafram 3 "Yüzler" görünümünde, bir kişiye tıkladığınızda, "John ayrıca aşağıdaki fotoğraflarda olabilir" bölümü vardır. "Yüzleri Onayla" düğmesine tıklayarak, onaylamak için her resme tıklayabilirsiniz. Birden fazla görüntü seçmenin veya toplu olarak bunu yapmanın bir yolu var mı? Bunu yapmak için görüntüleri tıklatıp beklerdim, ancak bu işe yaramıyor. Daha iyi bir iş akışı olmalı.

Yanıtlar:


5

"Yüzleri Onayla" düğmesini tıklamak yerine, eşleşen tüm fotoğrafları seçin (shift tuşunu veya başka bir yöntemi kullanarak) ve ardından bunları "John ayrıca aşağıdaki fotoğraflarda olabilir" yazan gri çubuğun üstündeki boşluğa sürükleyin. ". Bu, seçiminizin John olduğunu onaylayan toplu etkiye sahiptir.


Mükemmel. Tam olarak aradığım şeydi. Teşekkür ederim.
jmcmann

1

Yüzleri toplu olarak onaylamanın (veya reddetmenin) başka bir yolu, onaylamak (veya reddetmek) istediğiniz yüzleri seçmek (sürüklemek). Onaylama veya reddetme arasında geçiş yapmak için seçenek tuşuna basarak veya bırakarak aynı sürüklemede bile karıştırabilirsiniz.

Yüzler iş akışının başka hileleri de vardır (ancak profesyonel bir uygulamada beklendiği gibi iş akışını düzgün kılan hiçbir şey yoktur).

Örneğin, seçimleri onaylamaya hazır olduğunuzda tutma seçeneği, Bitti düğmesini Güncelleme olarak değiştirir; bu da, Aperture uygulamasının bastıktan hemen sonra onayladığını bulduğu diğer yüzlerle devam etmenizi sağlar. Tarif etmek, oynamaktan daha karmaşıktır :)

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.