MacBook Pro 2008 ortasında donuyor veya dosya sistemi sorununa neden oluyor


2

Eski bir MacBook Pro'um var (2008 ortası, 15 inç). Apple ana kartı değiştirdi ve ben RAM'i yükselttim ve HDD'yi değiştirdim.

Üzerinde OSX kullandığımda rastgele donuyor ve yeniden başlatmam gerekiyor.

Ubuntu'yu kurdum, hiç donmuyor ama bazen bir süre için takılıyor. Ve geçen gün pek çok dosyayı ağ üzerinden kopyaladım ve dosyalar salt okunur olarak ayarlandı. Onları sudo ile bile silemiyorum.

MacBook'u kullanırken, genellikle çok sıcak.

Şimdi yararlı olmak için çok eski olabilir. Ancak, özellikle klavye (metal) çok hoşuma gitti.

Sence soruna neden olan nedir? Sorunu bulmak için tanı koymanın ucuz bir yolu var mı? Canlandırmak için 100 dolar harcamak istemem.


Ubuntu kullanırken hata ayıklamaya çalışıyorsanız, bu askubuntu.com için daha uygun olabilir - ancak genel bir ilk adım olarak: ne /var/log/syslogdiyor? Disk hataları hakkında herhangi bir uyarı var mı? Sorun fsckolup olmadığını görmek için diske karşı koştunuz mu? Disk veya disk denetleyiciniz ölüyor gibi görünüyor eminim.
Ian C.

Yanıtlar:


2

RAM bozuk olabilir gibi geliyor. macbook'unuz çok eski değil. Beyaz macbook'umu hala 2008 yılının başından itibaren, hack edilmiş bir ML sürümü (donanım tarafından desteklenmiyor) ile sorunsuz bir şekilde kullanıyorum. Memtest'ü deneyin http://memtestosx.org/

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.