Zaman kapsülüme ssh ile nasıl erişebilirim?


2

Uzak bir ağdaki zaman kapsülüne ulaşmaya çalışıyorum. İzledikten sonra başka bir sorunun tavsiyesi Yönlendiricinin / ağın NAT-PMP / UPnP'yi desteklemediğini fark ettim ve bu yüzden zaman kapsülünü icloud üzerinden uygun şekilde ayarlayabiliyorum, ancak ağın dışına asla ulaşamıyorum.

Ancak, yönlendiricideki statik bir IP ile eşlediğim portu eski bir powerpc'ye ssh edebiliyorum. Zaman kapsülü yedeğini ssh aracılığıyla tünellemenin bir yolu var mı? Ben de denedim sshuttle dns / http isteklerini iletmek için mükemmel çalışır. Ancak, bulucu ağda paylaşılan herhangi bir cihaz göstermediğinden zaman kapsülü yedeklemelerini kullanılabilir hale getirmiyor gibi görünüyor.

Memnuniyetle gibi bir çözüm denemek istiyorum FreeLan Ancak ne yazık ki destekleri 10.7'ye geri dönüyor ve uzak ağ içindeki eski PowerPC makinesinin girişi yalnızca 10.5.x.

Yanıtlar:


1

AFP (Apple Dosyalama Protokolü) olan 548 numaralı TCP bağlantı noktasını iletmeniz gerekir. Bu, Time Machine tarafından Time Capsule'deki içeriğe erişmek için kullanılan depolama protokolüdür.

Not: Bu, uzaktaki sistemlerinizin Zaman Kapsülü'nü otomatik olarak algılamasını mümkün kılmayacaktır; çünkü ilettiğiniz herhangi bir DNS bilgisi (Bonjour), çevrilmesi gerektiği için muhtemelen yanlış olur (yani farklı bir IP adresi).

Bunun yerine IP'yi kullanarak Zaman Kapsülüne doğrudan bağlanın. Finder'dan Git'i seçin = & gt; Sunucuya bağlanın ve ardından şunu girin: afp: //123.123.123.123/

Kendi IP ipucunuzu değiştirin!


Güzel, statik bir ip kullanmak benim başıma gelmemişti. Tarama hiçbir şey göstermiyor ama sshuttle ile uzak zaman kapsülünü gerçekten bir IP adresi ile bağlayabiliyorum. Yani sadece sshuttle ile iletilmeyen tarama.
Grzegorz Adam Hankiewicz
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.