Bir mac üzerinde toplam çalışma süresi nasıl görülür [çoğaltılır]


2

Windows makinem olduğunda, bilgisayarımın çalışma saatlerinin toplamını görmek için CrystalDiskInfo adlı bir program kullandım. Numaraları eğlenmek için ya da sadece bilgisayarımın "kullanıldığını" göstermek için kullandım.

Bu yüzden bir terminal komutu veya bu bilgiyi benim için gösterebilecek bir uygulama arıyorum.

Crystaldiskinfo gui ekran görüntüsü. görüntü tanımını buraya girin


Sidenote, crystaldiskinfo elma önyükleme kampında çalışıyor. Ama o atm yok.
JW_

Başlığınız Mac'inizin çalışma zamanını istiyor, ancak gösterdiğiniz yardımcı ekran görüntüsü size işletim sisteminizin yeniden başlatılması sırasında çalışma zamanını değil, bir disk sürücüsünün "açılış saatini" gösteriyor. Mac'inizde saatlerce süren bir gücü ne yapmak istiyorsunuz?
Ian C.

Yanıtlar:


2

İstediğiniz komut çalışma süresi olarak adlandırılır :

|ruby-2.1.2| cortana in ~
  uptime
14:49  up 3 days, 21:51, 4 users, load averages: 1.41 1.32 1.30

Gönderen adam sayfası :

Çalışma süresi yardımcı programı mevcut saati, sistemin çalışma süresini, kullanıcı sayısını ve sistemin son 1, 5 ve 15 dakikadaki yük ortalamasını görüntüler.


Bu bir oturum için. Toplam çalışma süresini istiyorum (mac ilk açıldığında itibaren).
JW_

Bu yazıyı buldum. apple.stackexchange.com/questions/70425/… Mike, smartools adlı bir terminal tabanlı programın işi yaptığını ve ben de onun için iyi yaptığını görebiliyorum. Ama ben sadece denedim ve şansım olmadı. Terminalde smartools kurdum, fakat bilgi yüklemek istemiyor.
JW_

@JW_, Windows'ta kullandığınız bu yardımcı programı , makinenin saatlerce çalıştığını değil, makinenizdeki saatlerce bir sabit sürücünün gücünü açıklıyor . Hiçbir şey, herhangi bir işletim sisteminde, bir sistem için yeniden başlatmalar sırasında çalışma sürelerine rastlamadım. Sorunuz "OS X makinemdeki sabit sürücünün açılış zamanını nasıl görebilirim?" Şeklinde tekrar yazılmalıdır. eğer gerçekten peşinden geldiğin şey buysa.
Ian C.
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.