Xcode derlemem için cURL 8.0.0 veya üstü gerekir (bu mevcut değil)


2

Xcode'da cURL kullanan bir C programı yazıyorum. 10.8.5 çalıştıran Mac Pro'mda doğru şekilde kuruluyor, ancak 10.8.5 çalıştıran MacBook Pro'mda oluşturmaya çalıştığımda bana bu hatayı veriyor:

dyld: Library not loaded: /usr/local/opt/curl/lib/libcurl.4.dylib
  Referenced from: /Users/AlecZ/Library/Developer/Xcode/DerivedData/UPServer2-folctfcnmdhllzbddscwimqrggig/Build/Products/Debug/UPServer2
  Reason: Incompatible library version: UPServer2 requires version 8.0.0 or later, but libcurl.4.dylib provides version 7.0.0

En son cURL 7.37.0'dır, dolayısıyla 8.0.0 nasıl gerektirebileceğini göremiyorum. Linux için bir yazılımı kaynağından derlemeye çalışırken, benzer bir sorunla karşılaştım.

Çoktan kaçtım brew install libcurl, ancak cURL'nin sistem kitaplığını değiştiremediğimi söylüyor.

Yanıtlar:


1

Yeniden yüklemeyi deneyin curl paket, ör.

brew update
brew reinstall curl libcurl

Bu bozuk bağımlılıkları düzeltmelidir.

Bu işe yaramazsa, yorum yapmaya veya kaldırmaya çalışın DYLD_LIBRARY_PATH, DYLD_FALLBACK_LIBRARY_PATH veya DYLD_FRAMEWORK_PATH başlangıç ​​kabuğu komut dosyalarından referanslar (ör. ~/.bash_profile ).


Uzun zaman önceydi, ama ilgisiz bir sorunum olduğunu düşünüyorum. Bu çalışmalı.
sudo

-1

Bu muhtemelen en iyi çözüm değil, ancak soruyu sorarken bunu hatırladım. Koşu sonrası brew install libcurl, Pkgconfig dışındaki her şeyi taşıdım /usr/local/Cellar/curl/7.37.0/lib içine /usr/lib, eski dosyaları değiştirerek. Bu yüzden hala 7.37.0 versiyonundayım, fakat şimdi düzgün bir şekilde derleniyor. Derleyici hatasının ne söylemeye çalıştığını bilmiyorum.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.