Uygun olmayan dizin yapılarına ve / veya dosya adlarına sahip bir EFI önyükleme dosyası kullanarak bir bölümü nasıl kutsamak?


3

Önyükleme için varsayılan /System/Library/CoreServices/boot.efiyapıya sahip olmayan bir bölümü nasıl koruyacağınız konusunda bir rehber var mı?

Örneğin, varsayılan EFI Sistem Bölümüne GRUB'u kurdum (Linux'ta / dev / disk0s1'de, X / dev / sda1) ve /EFI/arch_grub/grubx64.efikullanmak istediğim dosyaya sahibim /System/Library/CoreServices/boot.efi.

Normalde, standart yapıyı izleyerek grubx64.efi dosyasını kopyalardım /System/Library/CoreServices/boot.efive /mach_kernelönyüklenebilir yapmak istediğim bölüme dokunurdum , sonra bölümü kutsamak için aşağıdakileri çalıştırırdım:

# bless --folder=<Path to root of extra partition> --file=<Path to root of extra partition>/System/Library/CoreServices/boot.efi --setBoot
# bless --mount=<Path to root of extra partition> --file=<Path to root of extra partition>/System/Library/CoreServices/boot.efi --setBoot

GRUB'u kurmak için /EFI/arch_grub/grubx64.efi, kelimenin arch_grubkeyfi olarak seçildiği , bana (bir şey gibi) dosya bırakan Arch Linux Beginners'ın kılavuzundaki talimatları izledim . Sonra aşağıdaki komutları çalıştırmak hatasız bir şekilde başarılı olur:

# bless --folder=<Path to root of GRUB ESP partition> --file=<Path to root of GRUB ESP partition>/EFI/arch_grub/grubx64.efi --setBoot
# bless --mount=<Path to root of GRUB ESP partition> --file=<Path to root of GRUB ESP partition>/EFI/arch_grub/grubx64.efi --setBoot

Ancak bölüm Apple önyükleme menüsünde görünmüyor ve şunu sudo bless --verbose --info <Path to root of GRUB ESP partition>gösteriyor:

┌─[02:31:54/trusktrs-MacBook-Pro/trusktr//tmp]
└─╼ sudo bless --verbose --info /tmp/boot/
Mount point for /tmp/boot/ is /private/tmp/boot
GPT detected
Booter partition required at index 2
System partition found
Preferred system partition found: disk0s1
Returning booter information dictionary:
<CFBasicHash 0x7fedd340a740 [0x7fff7622ff00]>{type = mutable dict, count = 3,
entries =>
    0 : <CFString 0x1097b4e70 [0x7fff7622ff00]>{contents = "System Partitions"} = (
    disk0s1
)
    1 : <CFString 0x1097b5650 [0x7fff7622ff00]>{contents = "Data Partitions"} = (
    disk0s1
)
    2 : <CFString 0x1097b5670 [0x7fff7622ff00]>{contents = "Auxiliary Partitions"} = (
)
}

touch <Path to root of GRUB ESP partition>/mach_kernelAynı komutları kullanarak, bölümün kutsanmamış ve tekrar kutsandığından emin oldum ama şanssızdım.

Bahse girerim basit bir şeyleri özlüyorum ve istediğimi yapmak zor değil ama ne yapmam gerektiğinden tam olarak emin değilim.

Herhangi bir ipucu / fikir / öneriniz var mı?

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.