Bazı uygulamalar Mavericks'te başlatılmaz


2

Son zamanlarda Snow Leopard'dan Mavericks'e geçtiğimden, indirdiğim bazı uygulamaları (App Store'dan değil) başlatmayacağımı farkettim. chmod 775Onları kullandığımda onları fırlatabilirim. Bazı uygulamalar indirirken yanlış izinler alıyor gibi görünüyor?

Neden yalnızca belirli uygulamaları açamıyorum ve nasıl önleyebilirim?


1
Muhtemelen bunların bazı gölgeli uygulamalar olmadığını, örneğin bir vektör uygulamasının sadece deneme sürümünün olmadığını not etmeliyim.
Linda,

Yanıtlar:


1

Mavericks, ekstra bir güvenlik mekanizmasına sahiptir, Gatekeeper, Sistem Tercihleri-> Güvenlik ve Gizlilik-> Genel 'den indirilen uygulamalara izin verebilirsiniz: Anywhere.


10.9'u kurduğumda ilk yaptığım şeydi, uygulamaları her zaman indiriyorum ve sadece bazılarına oluyor. Bir model bulamıyorum ... Bu bir izin sorunu,% 99 eminim, ancak onarım hiçbir şey yapmaz.
Linda

İndirme örneği?
bbaassssiiee

Bahsettiğim vektör uygulaması Sketch 3'ün bir denemesiydi, şimdi çalışıyordu.
Linda

0

/ Directory dizininde izinlerin / ACL'lerin doğru ayarlandığından emin olun.
Bunu düzeltmek için Disk Yardımcı Programından İzinler Onarım'ı çalıştırın.


Uygulamaları / Downloads veya / Desktop klasöründen çalıştırdım, / Uygulamalar bazı açılardan özel mi?
Linda

@Linda (Demek istediğimi tahmin ediyorum ~ / İndirilenler veya ~ / Masaüstü) Gerçekten özel değil, ancak ana dizininizin dışında olması, burada belirtilen uygulamalara izin veren ACL'lere sahip. Bu klasörün dışındaki uygulamaların iyi çalışması gerekirken, içeren klasörde izinler / ACL'ler yanlışsa uygulama düzgün çalışmayabilir. Ana klasörünüzdeki ACL'leri sıfırlamak için ACL aracını kullanın .
grg

1
ACL aracını bir şey yaptım ve hala işe yaramadı :( Sonra ´chmod -R 0755 appname.app 'koştum ve başlattı ... Uygulama ~ / Movies klasörümde (her yerden malzeme indiriyorum) yer ...)
Linda

0

OSX Snow Leopard, Intel cpu'daki PowerPC cpu için derlenmiş uygulamaları çalıştırmanın bir yolu olan Rosetta'yı içeriyordu. Mavericks bundan yoksun. Desteklenen mimarileri bulmak için uygulama paketindeki ikili üzerinde info seçeneğiyle lipo komutunu çalıştırın.


1
Kesinlikle PowerPC uygulamaları değil, doğru izinlerle bile Mavs üzerinde çalışmayacaklar ve uygulama simgeleri çarpı işareti olacak.
Linda
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.