Anonim Mac OS erişimi için bir Windows Server Etki Alanı Denetleyicisi'nde bir paylaşım oluşturabilir miyim?


2

Şirketimden yüklenecek kişiler için Mac yazılımıyla birlikte bir Windows Server Etki Alanı Denetleyicisi'nde (2012 R2) bir paylaşım olmasını istiyorum. Bu paylaşıma erişimi olan herkes Windows'da bir etki alanı hesabına sahip olmayacak.

Windows Paylaşımda Anonim, DOMAIN \ Herkes ve Konuklara Okuma izni verdim. Klasörde aynı hesaba okuma izinleri verdim.

Mac'imden Finder'a gidiyorum ve sunucuyu kullanarak sunucuya erişmeye çalışıyorum. smb://[servername]/share ve erişim reddedildi.

Mac OS "Sunucuya Bağlan" iletişim kutusunda, Sunucuya gözat'ı tıklatırsam Ağ listesinde görünür, ancak sunucuya çift tıklarsam "Bağlantı Başarısız" olur.

Ya bunu düzeltmek istiyorum ya da ofisteki kişilerin yazılımı ana paylaşımdan kolayca alabilmeleri için kolay bir yol var. İstenilen en az şey, herkes için etki alanı hesapları oluşturmaktır.

Yanıtlar:


1

Millet, etki alanı düzeyinde konuk erişimiyle dikkatli olun. Tüm Windows ağınızı ağa erişebilecek herkese açar (Microsoft bunu bir nedenden ötürü bırakır).

Eğer DC'nizdeki klasörü paylaşmak zorundaysanız, en iyi bahis, bir hesap oluşturmaktır (MacGuest veya istediğiniz ne olursa olsun). Süresi dolmayan ve değiştirilemeyen bir şifre atayın ve bu paylaşıma erişimi gereken herkese verin.

"Bu şifreyi anahtarlığımda hatırla" seçeneğine tıklayabilirler ve bir daha asla girmek zorunda kalmazlar.

Sadece 2 sentim ...


0

Evet, yaptığın şeyi yapabilirsin. Konuk kimlik doğrulamasının çalışması için, paylaştığınız sunucudaki yerel "Misafir" hesabını etkinleştirmeniz gerekir. .

Başlangıçta klasörü "Guest" ile paylaşmayı ve Mac OS X'den Konuk olarak erişmeye çalışmayı denedim, ancak açıkladığınız izinlerle karşılaştım.

Ancak, Misafir hesabını aracılığıyla etkinleştirirseniz, lusrmgr.msc:

Guest

Ardından klasörü "Misafir" ile paylaşabilirsiniz:

Guest access

Ardından, paylaşıma misafir olarak bağlanın ...

Connecting

Authenticate as Guest

Paylaşılan klasörleri görebileceksiniz:

Finally!

Ve sonunda istediğini bağla:

Mounted


Teşekkürler, ancak bunu Etki Alanı Denetleyicisi'nden yapmaya çalışıyorum ve Etki Alanı Denetleyicisi'nin Konuk için yerel bir kullanıcı hesabı yok. Belki bir DC'den yapamam.
Marcelo Calbucci

Demek misafir hesabını DC’de etkinleştirmenin yolu yok mu? Sanırım bu bir güvenlik açısından mantıklı. Kazıp sana daha fazla yardım edebilir miyim diye bakacağım.
aglasser

Bunu sadece lusrmgr yerine Active Directory Kullanıcıları ve Grupları kullanarak test ettim. Etki alanı konuk hesabını etkinleştirdim ve etki alanı denetleyicisinde Mac OS X'deki bir paylaşım için konuk olarak kimlik doğrulaması yapabiliyorum.
aglasser

aglasser, dikkatli, reklam alanınıza misafir girişi açma kötü bir fikirdir, yukarıdaki yorumuma bakın ...
Steve Chambers

Yanlış değilsin Ancak mümkün olup olmadığını sordu.
aglasser
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.