M4v türünü Home Video'dan Movie olarak değiştirin


3

Komut satırı yoluyla iTunes Media türünü Home Video'dan Movie'ye nasıl değiştirebilirim? El Freni ile bir DVD'yi m4v'ye dönüştürdükten sonra iTunes ortam türünü ayarlamak istiyorum.

Bunu iTunes'da el ile yapabilirim ama otomatikleştirmek için bir komut satırı yaklaşımı arıyorum.

Yanıtlar:


3

En iyi yaklaşım kullanıyor Subler m4v dosyasını açın ve sonra iTunes Store veya MovieDB meta getirilemedi. Ardından, sadece kaydedin ve iTunes arşivinize ekleyin. Bu süreç alacağı kadar otomatik.


1
Subler bir komut satırı arayüzüne sahiptir. (Denemedim - ancak bu, Media Kind (sürükle / bırak yöntemiyle eklenmiş bir video dosyasının) "Film" den "TV Şovu" na değiştirilirken iTunes'un ne yaptığını yapmasını beklemekten daha hızlı olmalı. ). İşaretçi için teşekkürler!
Kent,

-1

Sadece uzantıyı "m4v" den "mp4" ye değiştir.

Çünkü "m4v" - El frenli bir videoyu dönüştürürseniz - bir MPEG-4 dosyası. Ve MPEG-4 dosyalarının normal uzantısı "mp4" ve "m4v" değil.

Sorunun çözüldüğü görülüyor, fakat biraz öğrenmek için bazı sorularım var. :-)

  1. El Freni neden video uzantısını "m4v" olarak ayarlıyor? Bu eklenti sıradışı ve özel içerik için ( https://en.wikipedia.org/wiki/M4V ). El Freni'nin dediği gibi: MP4'e dönüştürün, bu nedenle dosya uzantısı "mp4" olmalı ve "m4v" olmamalıdır.
  2. "İTunes Media Type" ve "Home Video" ile ne kastediyorsunuz - "Filmler" ve "TV Şovları" mı demek istiyorsunuz? "Film" ile "TV Şovları" arasındaki fark genellikle iTunes DRM'yi (yani iTunes satın alınmış veya kiralanmış videolar) indirdiyseniz yalnızca bir farktır.
  3. "İTunes Media türünü" nasıl değiştirebilirim - ve ne için?
  4. Çözüm olarak "njboot" cevabını seçtiniz, ancak "m4v" nin iTunes Store veya MovieDB’deki meta verilerle ne yapması gerektiğini anlamıyorum.

Dediğim gibi: sadece öğrenmek istiyorum. Benim önerim: "m4v" yi "mp4" olarak değiştir.

Sadece bir El Freni olan DVD'yi dönüştürdüm ve "m4v" yi "mp4" olarak değiştirdim - sorun değil. Sonra videoyu iTunes'a ekledim (ikisi de: "m4v" ve "mp4") - ikisi de "Filmler" e eklendi.

PS Bunu yorum olarak göndermeyi tercih ederim, ancak yorumlar çok fazla karaktere izin vermiyor - umarım tamamdır?


OP, dosya kapsayıcısının kendisiyle değil, dosyayla ilişkili meta verilere atıfta bulunuyor. İTunes'a aktardığınızda (mp4 veya m4v), otomatik olarak "ev videosu" olarak sınıflandırılır ve onu "Film" olarak manuel olarak değiştirmeniz gerekir.
njboot

El freni, belirli bölüm metinleri veya iTunes ile uyumlu olmayan ek ses kodekleri içerdiğinde dosyaları m4v'ye ayarlar.
njboot
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.