Old GarageBand okunaklı bir davul rulosuna sahipti; 10.0'da bulamıyorum


2

Eski GarageBand sürümleriyle birkaç şarkı yazdım ve MIDI editörü / piyano rulosunu (veya nota editörünün adı ne olursa olsun) davul parçaları oluşturmak için her zaman kullanıyorum. GarageBand'ın eski versiyonlarında, meşru, gerçek, tuzak bir davul rulosu vardı. MIDI editöründe normal bir snare vuruşu veya bas vuruşunda olduğu gibi düz eski bir notdu. Ama GarageBand 10.0'da böyle bir şey bulamıyorum. Davul yuvarlamasının nasıl yapıldığını anladığımda, gördüğüm tek şey insanların bana çirkin ve elektronik olan normal tuzak vuruşlarını tıka basa doldurması. Ben neden bahsettiğimi bir örnek için, benim melodi dinleyin burada yaklaşık 2:40 ve 2.45 de. Ayar boyunca bunlar gibi rulolar kullandım, ancak bu ikisi daha uzun ve daha belirgin.

Bunu GB 10.0'da nasıl yapacağınızı bilen var mı?


Bir MIDI nota rulosu olmak zorunda mı? Veya bir ses klibi örneği kullanabilir misiniz?
Ian C.

Yanıtlar:


2

“Orkestra> Vurmalı> Orkestra Kiti” ne gidersen ve C0'a gidersen H'ye basarsan iyi bir davul alırsın. Bulana kadar aşağı yukarı gidip her bir tuşu basılı tutarak buldum.


1

Tam olarak ne hakkında konuştuğunu biliyorum. Bulmam biraz zaman aldı, ama orada. Trampet rulo "Orkestra Kit" içinde. Not A0. Bulmam zaman aldı çünkü piyano kontrolörüm sadece C1'e düştü.


Drat, umutlarımı çektim. GB 10.0.2'yi çalıştırıyorum. Orkestra-> Vurmalı-> Orkestra Kiti var. Bu kitte, A0 yuvarlanan zildir, maalesef trampet silindiri değildir. Sizinkilerin neden farklı olacağından emin değilim - temiz bir kurulumum var, bu yüzden belki de ilerletmediğim bir kit vardı? Belki daha ileri giden eski bir kitiniz vardır? Neyse, cevap için teşekkürler.
SaganRitüel

Notu ve onunla ilişkili tüm MIDI verilerini snare notuna taşıyamıyor musunuz? GM standart MIDI davul haritasındaki D1. Piyano rulosu düzenleyicisindeki nota sürüklemeniz yeterlidir.
Ian C.
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.