Potansiyel olarak tehlikeli bir tablodan nasıl tamamen kurtulabilirim?


2

İPhone'umdaki bir WhatsApp sohbetinde potansiyel olarak ödüllendirici bir resim aldım, Apple'dan tamamen kurtulmak istiyorum.

Sohbetten sildim (dakikalar içinde), ancak başka nerede saklanabilir? Fotoğraf akışı? Kamera rulo? Macbook'umda bir yer var mı? Otomatik olarak iCloud'a yedeklenir mi? Lütfen emin olmak için kontrol etmem gereken bütün yerleri söyle. Acemi sorular için özür dilerim.

Yanıtlar:


1

ben Alınan WhatsApp sohbetinde potansiyel olarak tehlikeye giren bir resim

Yani başka biri sana gönderdi.

Uygulamanın içinden görüntüyü silerseniz, çöp kutusunu boşalttıktan, fotoğraf akışınızı / iPhoto klasörlerinizi kontrol etti, aynı hizmet hesabına bağlı herhangi bir bilgisayardaki Kitaplık / Önbellek içeriğini silmiş ve aynı konumlardaki Time Machine'i kontrol ettim. hala üzerinde olması muhtemel sizin bilgisayar.

Ama başka birinin hala orijinali var.

Birçok kamuoyunun belirttiği gibi, bir başkası eline geçtiğinde bir resmi kalıcı olarak silmek imkansızdır.


0

WhatsApp'ın verilerini bir bulutta depolayıp saklamadığını bilmiyorum, ancak Apple'ın iCloud'unu "sohbet geçmişinizi" yedekleyebileceğinizi biliyorum. WhatsApp Ayarları'na gidin & gt; Sohbet Ayarları & gt; Kapatmak için sohbet yedeklemesi yapın veya günlük / haftalık / aylık olarak yapılandırın. Kapatıp ardından WhatsApp uygulamasından rahatsız edici verileri temizlerseniz, iCloud'dan * çıkarılmalıdır. Bunu, aynı iCloud hesabını kullanan tüm iOS cihazlarında yaptığınızdan emin olun.

* Peki, satıcı sunucularından her şey silindiği gibi. Apple'da yedekler olacak ve bu yüzden kendi yedeklerini silmeden önce ne kadar süreyle tutulduğunu söyleyemeyiz.

Benzer şekilde, görüntü size birinin şantaj yapması için çok değerliyse, üzerinde resmi olan iOS aygıtlarını silmek için muhtemelen daha ileri adımlar atmanız gerekir.


1
WhatsApp'taki ayarlarınıza ve fotoğraf akışına bağlı olarak, resmin Fotoğraflar'da (ve Photostream) depolanıp saklanmadığını kontrol etmek de faydalı olabilir.
nohillside
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.