Zaman makinesi / kapsül salt okunur hatası


2

Macbook Air cihazımda yeni bir mantık panosu aldım (işletim sistemi X X 10.9.4). Onarımdan önce, yedekleme için bir zaman kapsülü kullandım (bol miktarda depolama alanı kaldı). Yeni tamir ettiğim MBA dükkandan eve gelip kapsül için bir zaman makinesi yedeklemesi tamamlamaya çalıştığında, önceki yedeklemelerimi geri yüklemek isteyip istemediğimi soran bir mesaj çıktı. Bu seçeneği seçtim, ancak yedeklemeyi tamamlamadı ve şimdi "disk yalnızca okunduğu için zaman makinesi yedeklemeyi tamamlayamıyor" yazan bir hata mesajı alıyorum. Basit bir sorun giderme işlemi yaptım (yani, zaman makinesini kapattım ve kapsülün fişini çektim), ancak şansım yok.

Apple destek sayfasında, zaman kapsülünü masaüstüme takmayı ve disk yardımcı programından çıkarmayı denemem gerektiğini okudum. Eğer "mount" connect anlamına gelirse, bunu yapamam çünkü genellikle kablosuz olarak bağlanır ve disk yardımcı programında görünmez. (İlgili olup olmadığını bilmiyorum, ancak kablosuz internet için zaman kapsülünü kullanıyorum ve gayet iyi çalışıyor.)

Birisi bana (mümkün olan en basit, en uzun vadeli olmayan terimlerle) bu sorunu nasıl çözebileceğimi açıklayabilir mi? Yardımınız için teşekkür ederim!

Yanıtlar:


1

Salt okunur, yedeklemeler için güvenli bir moddur. Bu, yedeklemede tespit edilen bir sorun olduğu anlamına gelir ve yalnızca ondan geri yükleyebilirsiniz.

Sistem dosya eklemeye devam etmeyecektir çünkü dosyalarınızı kurtarma yeteneğinizi bile kaybetmeniz tehlikeye girer.

Mantık panoları değiştirildikten sonra Mac'i mevcut yedeklemeye yeniden takma prosedürü vardır, ancak aynı zamanda yedeklemede bir hata olmadığını varsayarlar.

Yalnızca bir yedeklemeyi yeniden kurma adımlarını kaçırmamaya yardımcı olmak için mantık kartını değiştiren insanlardan destek almalısınız, ancak yedekleme benimse, boş bir yeni USB sürücüye yedekleme yapmayı denerdim ve şimdi iyi bir yedekleme alın ve sonra sadece yedeklemenizi riske atmadan salt okunur duruma neden olan hatayı gidermek için Zaman Kapsülünü sorun giderin. (Sorun giderme, Zaman Kapsülünü onarmak veya silmek için Disk Yardımcı Programını kullanmak ve ardından ilk yedeklemeyle başlamak için olduğundan).


Üzgünüm, bu cevabı arttırdım, çünkü faydalı buldum ama soruyu cevaplamıyor. Oylamayı iptal edemiyorum, ben de oy kullandım. Lütfen bu cevabı belirli detaylarla genişletebilir misiniz?
SoilSciGuy 10:14

@SoilSciGuy Düşünceleriniz için teşekkürler. Hangi özel ayrıntılara ihtiyaç var? Burada neyi anlamadığınızı veya açıklamak istediğinizi açıklayan yeni bir soru sormaktan çekinmeyin. Sorunuzu tatmin etmek için elimden geleni yapacağım ya da bilmezsem size bildireceğim. İstek başına çok fazla jargon eklemek istemiyorum.
bmike

@bmike, öneri ve meslekten olmayanların şartlarını kullandığınız için teşekkür ederiz. Apple mağazası bilgisayarımı tamir edilmesi için bir depoya gönderdi ve onlar yardımcı olmadı. Önerdiğin gibi her şeyi ayrı bir sabit sürücüye yedekledim. Mantık kartım değiştirilirken dosyalarımın hiçbiri vb. Silinmedi, bu yüzden zaman kapsülünü silmem gerekse bile, sorun değil. Beni (veya başkası), salt okunur bir sorunu gidermek için kullanıcı dostu, jargonyum olmayan herhangi bir çözüme yönlendirebilir misiniz? Bulabildiğim tek talimat, ilk sorumda açıklanan Apple destek talimatlarına benzer.
Jfer

@Jfer Geç cevap için özür dilerim. Bir onarım için ödeme yaparsanız, 90 günlük AppleCare ve telefon / web / mağaza yardımını alarak verileri yeniden yükleyip çalışmaya devam edersiniz. Jargon'un öğrenmesi çok uzun sürerse, neden bu yardımdan faydalanmıyorsunuz?
bmike
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.