iPhone ve iPad kurtarma hatası 14 ile duruyor


1

Dün hem iPad'i hem de iPhone'umu iOS 8.0'a güncellemek istedim. Bu kablosuz bağlantıyı genellikle telefon ayarları üzerinden yapıyorum, ancak dün iTunes'dan güncelleme yapmayı seçtim. Ben de iPhone 5'imi bilgisayarıma bağladım, bir yedekleme yaptım ve en yeni iOS'i indirmeye başladım.

İndirme 30 dakika sonra bana bir şey söyledi "Ürün yazılımı zarar görmüş" ve benden telefonun bilgisayar bağlantısını kesmemi ve tekrar takmamı istedi. Bunu yaptım ve tekrar denedim. 30 dakika sonra (indirilen ISPW hiçbir yere kaydedilmedi, iTunes sadece göz ardı edildi) aynı hata ortaya çıktı.

Böylece devam ettim ve doğru ISS'yi indirdim ( iPhone5,2_8.0_12A365 ) çalıştığım tarayıcım aracılığıyla. Ardından iTunes’taki "Update" düğmesine tıklayarak, bu. Bir tamir ettikten sonra hata 3194 (bilgisayarımın ana bilgisayar dosyasını değiştirerek) iPhone'umu birkaç saniye güncellemeye başladım. Ardından iTunes, güncellemeyi bir hata 14 . Şimdi iPhone'um geri yükleme modunda kaldı ve her güncellemeye çalıştığımda, ya "iPhone yazılımını geri yüklerken" ~% 10'da takılıyor (20 dakikadır bekliyorum, ilerleme çubuğu hareket etmedi bile) biraz) ya da tekrar hata 14 ile durur.

Şansımla iPad mini'yle aynı şeyi denedim (Retina) ... Aynı sonuç, cihaz şimdi geri yükleme modunda kaldı ve 14 hatası nedeniyle güncelleme yapmıyor.

Başka bir bilgisayarı, başka bir kabloyu, başka bir USB portunu denedim, DFU moduna geçirdim (hemen geri geri atlar), hiçbir şey işe yaramadı.

Son 5 saattir tamir etmeye çalıştım, ama şimdiye kadar hiç şansım olmadı. Umarım biri bana yardım edebilir.


Sorunun gerçekte ne olduğu hakkında hiçbir fikrim yok, ancak bir aile üyesinin MacBook'unda onu iOS 8.0'a geri yükleme testinden sonra her şey yolunda gitti. Hem iPad hem de iPhone tekrar çalışıyor ve daha fazla sorun yaşamadan iOS 8'e güncellendi.
Padarom

1
Biraz daha bilgi: Sebebi ISS'im gibi görünüyordu. İndirilen hemen hemen her indirilen dosyada CRC hatalarıyla sonuçlanan bağlantıda sorunlar var (ve hala var.) - Nereden geldiğinin önemi yok. Bu nedenle, onu düzeltmenin kritik faktörü, mutlaka bir MacBook kullanmamak için ağları indirmek için değiştirmekti.
Padarom

Yanıtlar:


1

İPhone'umu güncellerken bu sorunu yaşadım (hata 14). 6. OS güncellemesini iTunes'a indirirken telefonu ve uygulamaları iTunes'da yedekledim. Sonra iTunes Update Now düğmesini şimdi seçtim. 14. hata koduna ulaşması 18 dakika sürdü. Telefonum daha sonra bilgisayarımdan çıkarıldı ve USB kablosunu farklı bir USB bağlantı noktasına takıp telefona takana kadar bilgisayarım tarafından görülemedi. Sadece telefonu kapatmak veya tamamen sıfırlamak için bir seçenek verildi. Yeni bir telefona sahip olma ya da geri yükleme seçeneği ile sonuçlanan bir sıfırlama yaptım. Birinci ve ikinci geri yükleme girişimleri başarısız oldu. Telefon seçimlerinden geri yüklemeyi seçtim.

Telefondaki seçimi kullanmak yerine iTunes'dan geri yükle düğmesini kullandığımda işe yaradı. Yaklaşık vardı. Onarmamış 10 uygulama, ancak bunu yazarken, telefon onları uygulama mağazasından indiriyor. Resimlerim ve diğer kişisel verilerim gibi kişilerim tamamlandı. Yuck! İşletim Sistemi Güncellemelerinden önce daima telefonunuzu yedekleyin !!!


-1
  1. Ağ ayarlarına gidin ve DNS’i 8.8.8.8, 4.2.2.4 veya otomatik olarak

  2. İTunes'un en yeni sürümünü indirmeyi deneyin.

  3. Bilgisayarı yeniden başlatın

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.