İPhone ve iPad'de iCloud Drive nasıl kullanılır?


2

Https://www.apple.com/icloud/icloud-drive/ adresindeki aşağıdaki ekran görüntüsünde , iPhone ve iPad'de bir iCloud uygulamasını kullanabiliyorum gibi görünüyor. Ancak http://www.imore.com/how-set-and-use-icloud-drive-iphone-and-ipad gibi bazı web sayfaları , iCloud Drive uygulaması olmadığını söylüyor.

Her ikisini de iOS 8'in ve iCloud'un etkin olduğu iPhone 5S ve iPad Air'de avladım, ancak aşağıdaki ekran görüntüsündeki gibi bir ekran bulamıyorum.

Peki aşağıdaki gibi ekran görüntüsüne nasıl giderim? Macbook'umda www.icloud.com adresindeki Chrome tarayıcısını kullanarak bir PDF dosyası, resim ve mp4 dosyası yükledim, ancak bu dosyalara DropBox veya Copy kullanacağım gibi kullanamıyorum (15GB ücretsiz). görüntü tanımını buraya girin

Yanıtlar:


3

Bu ekran görüntüleri, iCloud Drive için destek içeren ve iCloud Drive'daki klasörlerinizden herhangi birinde herhangi bir Sayfa dosyası seçmenize izin veren bir sayfa olan Sayfaların içindendir.

Dropbox'ta olduğu gibi iOS'taki iCloud Drive'daki dosyalara yalnızca 'erişemezsiniz'. Dosyaları açabilmek için bu dosya tipini ve iCloud Drive'ı destekleyen bir uygulama kullanmanız gerekir.


Pek çok uygulamanın, iBooks gibi Apple'ın kendi uygulamaları da dahil olmak üzere henüz iCloud sürücüsünü desteklemediğine dikkat etmek gerekir ( verschoren.com/blog/2014/11/22/ibooks-and-icloud-drive ).
Gustavo Bezerra

2

İOS 9'dan beri bir iCloud Drive uygulamasına sahibiz. (Temel olarak DocumentPicker arabirimini kendi uygulamasına dönüştürür.) İOS 9'da, iCloud Drive uygulaması varsayılan olarak gizlenmeye başlar. İCloud Sürücü Ayarları'ndan istediğiniz zaman açabilirsiniz.

İOS 9'da iCloud Drive uygulaması nasıl açılır

  1. Ana ekranınızdan Ayarlar uygulamasını başlatın.
  2. İCloud'a dokunun.
  3. İCloud Drive üzerine dokunun.
  4. Ana Ekrandaki Gösteriyi Açık olarak değiştirin.
  5. Ayarlar'dan çıkmak için Giriş düğmesine tıklayın.
  6. İCloud Drive uygulamasını Ana ekranınızdan başlatın.

Bir daha gizlemek istediğinize karar verirseniz, aynı işlemi tekrarlayabilir ve Kapalı konuma getirebilirsiniz.

Not : iOS 10'da, iCloud Drive uygulamasını gizlemek istiyorsanız, bir uygulamayı sildiğiniz gibi Ana ekranınızdan kaldırabilirsiniz.


0

App Store'da Riddle tarafından Belgeler adlı bir iOS uygulaması var. Bu uygulama iCloud Drive'dan dosyalara göz atma ve dosya açma desteğini içerir. Cloud Drive Explorer adlı bir uygulama da var.


0

İOSloud sürücüsüne iOS8 cihazlarınızdaki uygulamalarla kesinlikle erişebilirsiniz . Bunu Sayfalar veya Belge 5'i kullanarak yapabilirsiniz ancak bu uygulama uyumluluk sorunu nedeniyle iTunes'dan çıkarıldığından Cloud Drive Explorer ile yapamazsınız. Aksine bu görevi gerçekleştirmek için harika bir üçüncü parti uygulaması var.


-1

Bu ekran görüntülerinin "Bulut Sürücü Gezgini" adlı üçüncü taraf bir uygulamaya ait olduğuna inanıyorum. Bu uygulama mağazasında indirilebilir.


-3

Dosyayı tıklayın ve istediğiniz uygulama ne olursa olsun başka bir uygulamaya paylaşın.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.