Time Machine interneti kullanıyor mu?


3

Ben bilgisayar konusunda bilgili değilim. Geçenlerde yeni bir sabit disk aldıktan sonra MacBook'umu geri aldım. Şimdi her şeyi yedeklemek için Time Machine'i kullanmaya başladım. Kırsal Teksas'ta yaşıyorum ve her ay yalnızca 10 GB uydu internet verisine sahibim ve interneti ancak 2 gün içinde kullanıyorum.

Time Machine veri kullanıyor mu? Olmazsa, tüm verilerimi ne yediğine dair bir fikriniz var mı? Wi-Fi'm güvende, kullanmak için etrafta kimse olmasa bile.

Yanıtlar:


1

Acını hissediyorum. Geçtiğimiz birkaç yılı uyduda geçirdim ve bu çok hoş değildi.

İnternet kullanımınızı izlemek ve kontrol etmek için en iyi bahis, LittleSnitch satın almaktır . Mac'inizi izler ve isteğinize izin vermenize veya reddetmenize olanak tanıyan bir bağlantı kurmaya çalıştığı her zaman size söyler.

Bazı uygulamalar için (e-posta, web tarayıcı, vb. Gibi), istediği zaman erişime izin vermek isteyebilir, böylece her seferinde onaylamanız gerekmez.

LittleSnitch'i kullanmanın ilk birkaç günü, kurallar koymaya ve ne yapacağını söylemeye başladığınızda sinir bozucu olacak, ama bunu geçtikten sonra, kullanımınızı kontrol altında tutmada büyük bir yardım olacaktır.

Ne yazık ki OS X, yaptığı her şeyi size anlatmakta çok iyi değil ve mevcut herhangi bir Wi-Fi bağlantısının sınırsız kullanılabileceğini varsayar. Yakın zamana kadar iOS bu konuda çok daha iyiydi, ancak şimdi daha fazla arkaplan aktivitesine izin veriyor, bu nedenle bir iPad ve / veya iPhone / iPod touch'ınız varsa, bunlara da dikkat etmeniz gerekir.

MacBook'u kullanmadığınızda, kapağı kapanması için kapatmanızı tavsiye ederim.


Tamam. Neler olup bittiğini görmek için küçük snitch almaya çalışacağım. Kesinlikle sahip olduğum zaman verdiğim için zaman kazananı aldım. Teşekkürler!
Amelia

1

Time Machine interneti kullanmıyor, ancak iCloud kullanıyor. Bir iPhone veya iPad kullanıyorsanız, iCloud görüntüleri iPhoto'ya yedekler ve bu da önemli bant genişliği kullanır.

Takvim, Posta, Rehber, Mesajlar, Bildirimler, Twitter vb. Hepsi bant genişliği kullanır ve tümü varsayılan olarak açıktır. iCloud, bunu yapılandırdıysanız belgelerinizi ve verilerinizi de yedekleyecektir. Belgeler klasörünüzde 10 GB’den fazla dosya varsa, iCloud onları yeni sabit diskten yedeklemiş olabilir.


Tamam. İcloud'u kapatmak için ayarlara gittiğimde, mac'umdaki tüm icloud kişilerimi / fotoğraflarımı / belgelerimi vb. Sileceğini söylüyor. Her şeyin harici sürücüme yedeklendiğini iki kez kontrol etmeliyim, değil mi? Ayrıca, telefonumdaki icloud ayarlarımı da kapatmalı mıyım? Veya her şey yeni yedeklendiği için bitti ve bitti ya da sadece 10GB'lık belgeleri veya her neyse yedeklemeyi sürdürüyor. Üzgünüm, ben gerçekten bilgisayarlarla iyi değilim. Sadece her şeyimi kaybedeceğimden korkuyorum.
Amelia

2
İCloud'unuzda muhtemelen 10GB değerinde belge bulunmaz, çünkü iCloud başlangıçta yalnızca 5 GB depolama alanıyla birlikte gelir. Kişilerinizi ve takviminizi senkronize etmek, kotanızın önemli bir bölümünü tüketmiyor, fotoğrafları yedekliyor veya Photostream kullanıyor. İCloud yedeklemenizi kapatmak, yalnızca iTunes’a düzenli olarak yedekleme yaptığınızdan emin olmanız önerilir.
TJ Luoma
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.