MacBook Pro'da retinada görünen 1x simge


1

Retina MacBook Pro'mu OS X Yosemite'ye yükselttim ve tercih edilen pencerelerdeki simgelerin bir kısmının 1x'te göründüğünü fark ettim, bu korkunç görünüyor. İşin garibi, göründüğü gibi aynı farklı uygulamalarda kullanılsalar bile 1x'te görünen birkaç simge.

Örneğin, Genel simgesi (ışık anahtarı) Safari, Terminal, Takvim, Mesajlar, Rehber vb. 2x de doğru gösteren tek uygulama Finder. Gelişmiş simgesi (dişli) için aynı.

İşte Takvim tercihleri ​​- Hesaplar dışındaki tüm simgelerin nasıl bulanıklaştığını görebilirsiniz:

enter image description here

Şimdi Finder ile karşılaştırın ve Genel ve Gelişmiş simgelerinin ne kadar keskin olduğuna dikkat edin:

enter image description here

Yeniden başlatmayı ve ayrıca simgelerin "yenilenip yenilenmeyeceğini" görmek için çözünürlüğümü yukarı / aşağı ayarlamayı denedim, ancak hiçbiri yardımcı olmadı. Deneyebileceğim başka bir şey var mı? Yoksa Apple aslında bu uygulamalara 2x simge eklemeyi mi unuttu? ;-)


Takvim kaynakları klasörüne bakarken, Gelişmiş ve Genel simgelerini hiç göremiyorum, bu nedenle bunun yerine sistem kopyalarına başvurduklarından şüpheleniyorum (uygulama paketinde kopya kopyalar olması gerekmiyor). Finder'da doğru göründüğü için kesinlikle bu simgelerin 2x sürümleri vardır. Bu simgeler için yanlış görüntünün gösterilmesine neden olan bir hata gibi görünüyor.
tubedogg
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.