En yeni Mac Mini'ye eski OS X'i yükleyin


2

Bazı eski yazılımlarla çalışmak için Mac OS X 10.6.8'e (Snow Leopard) ihtiyacım var ve yeni Mac Mini bilgisayar satın almak istiyorum.

Bu işletim sistemini yeni bir Mac Mini'ye kurmak mümkün mü yoksa uyumlu değil mi?

Öyleyse, bu senaryoda kullanabileceğim en son Mac Mini modeli nedir?


Kullanılmış bir Mac düşünün. 2010 yılının ortalarında Mac Mini'den Snow Leopard'dan Yosemite'ye kadar her şeyi çalıştıracak. Muhtemelen bugünlerde ucuzlar.
Wayfaring Stranger

Yanıtlar:


5

Eski OS X sürümlerini daha yeni modellere yükleyemezsiniz, eski OS X sürümü, OS X sürümü piyasaya sürüldüğünde bile donanım için gerekli sürücüleri kaçırmaktadır.

Birkaç seçenek görüyorum:

  1. (Yasal olarak) 10.6.8 Sunucuyu bir Sanal Makineye (Parallels veya VMware) yükleyebilirsiniz.

  2. 10.6.8'i destekleyen en yeni MacMini MacMini4,1'dir: Apple Mac mini "Çekirdek 2 İkili" 2.4 , Apple Mac mini "Core 2 Duo" 2.66 & Sons; Apple Mac mini "Core 2 Duo" 2.66 (Sunucu)

  3. Biraz geçici çözümler ve risk MacMini5,1 ve MacMini5,2 üzerinde çalışan 10.6.8 elde edersiniz. Buradaki yorumlarda (12 Mart 2013 Gregg Tomlinson) çalışan bir MacMini6,1 bile belirtiliyor:

    Ben öyle olduğuna inanıyorum - bunu Snow Leopard [sic!] İle birlikte gelen bir 2012 MacMini'de kullanıyorum ve bu yöntemle 10.6'yı kullanmak için tersine mühendislik yaptım.


3

Snow Leopard'ı daha yeni bir OS X donanımında çalıştırmanız gerekiyorsa, daha önce çalıştıran bir donanımda daha eski bir Mac OS X sürümünü çalıştıramazsanız (sürücü sorunları), ücretsiz VirtualBox sanal makinesine kurmayı düşünün. Snow Leopard ve Snow Leopard Server'ı biraz yavaş olsa da gayet iyi çalışıyor. Yeterli RAM olduğundan emin olun.


Cevabın için teşekkürler! Ancak, kaynak aç uygulamaları için uygun bir çözüm mü? Profesyonel film / ses düzenleme yazılımı gibi, ör. ProTools, Premiere, vb.
Slava Fomin II

Eski işletim sistemi sürümünü nasıl çalıştıramayacağınızı göz önünde bulundurarak bunu yapmanıza izin verir, evet, bu uygulanabilir bir tanımdır. Bunun ne kadar iyi performans gösterdiği, konuk işletim sistemi sanal makinesine ana bilgisayardan verilen kaynaklar sorunudur. Yeni ana makine değiştirildiği eski donanımdan önemli ölçüde daha iyi performans gösteriyorsa, makul bir şekilde orijinal sistemden daha iyi bir performans sergileyebilir. Örneğin, konuk işletim sistemine daha eski donanımlarda daha eski OS X işletim sistemini çalıştıracak olan daha eski bir sistemden daha fazla bellek ve CPU kaynağı sağlayabilirsiniz. YMMV.
ColonelMode

-4

Diski bölümlere ayırabilir ve bir Time Machine yedeklemesinden kurulum yapamaz mısınız?

Ardından başlangıçta alt tuşuna basın ve hangi sistemden önyüklemek istediğinizi seçin.

Tabii ki bu mevcut sisteminizi silmek ve yeniden kurmak demektir.


Bunu söylüyorum çünkü bir MacBook Pro'm var ve diski 700GB OS X 10.9.5 ve 50GB OS X 10.6.8 disklerine ayırdım. Rosetta öldüğünden beri oldu.
Richard III
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.