MacBook 13 "beyaz (2007 ortası) - en iyi pil ömrü için yeni bir batarya nasıl kullanılır?


2

MacBook 13 "beyazımın eski pili (2007 ortası) bitmiştir (her zaman masaüstümde MacBook'u bulundurduğumdan ve pili kalibre etmekten veya deşarj etmekten rahatsızlık vermedi).

Yeni bir tane (orijinal Apple bataryası) satın aldım ve optimum performans ve uzun ömür elde etmek için nasıl kullanılacağını merak ediyorum.

Apple.com ana sayfasında genel ipuçları buldum , ancak bunlar MacBook Air / Pro Li-Ion piller içindir ve yanılmıyorsam MacBook 13 ", farklı bir hikaye olabilecek bir Li-Polimer pil kullanıyor.

Peki yeni batarya ile ne yapayım?

  • ilk kullanım / şarj
  • günlük kullanım

Yanıtlar:


2

2007'deki "MacBook 13'ümü" satın aldığımda bu soruyu Apple mağazasındaki adama sorduğumu hatırlıyorum. Batarya sağlığı ile ilgili olarak yıllar boyunca söylediklerimden ve pil sağlığıyla ilgili okuduklarımdan Atıfta bulunduğunuz sayfa sizin için geçerli, eğer biraz daha öneride bulunabilirsem, bu olurdu.

  • Bataryayı en az ayda bir kez% 100 şarj ederek, tamamen boşaltarak (MacBook kendini uyuyana kadar) ve yaklaşık 5 saat boşaltarak bıraktıktan sonra tekrar kullanın, ardından% 100 şarj edin ve "aşırı" yaklaşık 2 saat boyunca. Apple’a göre, “tüketildiği” kabul edilmeden önce pilinizden 300 döngü çıkarmalısınız . Sadece 300 defa kullanmanız durumunda, kullanım süresi 300 aydır.

  • Dizüstü bilgisayarı yalnızca gerektiğinde şarj edin. Sürekli olarak fişe takılı bırakmayın. Elektrik kesintisi olasılığı olmadan uzun süre elektrik kesintisi yapacağınızı biliyorsanız, ömrünü uzatmak için pili tamamen çıkarmayı düşünün. 2007 model MacBook'lar kolayca çıkarılabilir pillere sahip olduğundan çok fazla bir güçlük çekmez.

  • İlk kullanımda, hatırlayabildiğim kadarıyla tüm Apple ürünleri kutudan çıkar çıkmaz kullanıma hazır. Bir cihazı olması, eve dönmesi ve daha sonra ilk şarjı yapması için 16 saat beklemesi gerekmesi çok heyecan verici bir durum. Bildiğim kadarıyla, bu durum pilleri için de geçerli olmalı, ancak pillerin uzun süre% 50 civarında depolanması gerektiğinden, pillerin tam şarj yerine% 50 oranında şarj edilmesiyle geleceğini tahmin ediyorum. depolama . Bu tavsiyeye ve yukarıdaki tavsiyeye dayanarak, pili ilk kez şarj etmeden ilk kez kullanmanızı, MacBook'un düşük güç durumuna gelinceye kadar tüketmesini ve sonra tamamen şarj etmesini öneririm.


Cevabınız için teşekkürler! Bataryayı ayda bir kez tamamen deşarj etmek gibi, sesi 5 saat bırakmak zorunda kalmamın benim için oldukça zor olduğunu belirtiyorsunuz. Bu, (a) aküyü boşa harcayan bir işlemin gece boyunca çalışmasına izin vererek enerji harcamam gerektiği veya (b) akü tamamen boş olduğu an çalışmayı bırakarak çalışma süresini akü ömrüne göre uyarlamam gerektiği anlamına gelir. Veya boş pili Macbook'tan 5 saatliğine çıkarabilir ve MacBook'la ana şebekede çalışmaya devam edebilir miyim (içindeki pil olmadan veya eski arızalı pili "sahte" olarak)?
MostlyHarmless

1
Ya da. Eski bataryanın şişmesine neden olabileceğinden bataryayı çıkarmanızı ve eski bataryayı kullanmak yerine şebekeye devam etmenizi öneririm.
Stuart H,
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.